امام جمعه شهرکرد: مسوولان باید در راستای عدالت و خدمت شایسته به مردم حرکت کنند

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ، با اشاره به جایگاه خدمت در نظام اسلامی گفت: مسوولان نظام باید در راستای تحقق عدالت و خدمت شایسته به مردم حرکت کنند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) با اشاره به هفته قوه قضاییه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و همرزمانش افزود: این هفته فرصت مغتنمی برای دستگاه قضاست که به فضل پروردگار موقعیت زیبا برای جامعه بوجود آوردند.

وی بر زنده نگهداشتن امید در جامعه تاکید کرد و گفت: برخی نگاه‌های ناامیدانه باید رفع شود، که امروز این امر در دستگاه قضا مورد توجه قرار گرفته است و دستگاه قضا ضعف‌های دستگاه‌های دیگر را اعلام می‌کند.

وی به شکل‌گیری حرکت سالم و در تراز اسلام از سوی دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: رفع فاصله‌ها و مشکلات حاکم در نظام باید رفع شود که این امر از درون دستگاه قصایی آغاز شده است، تا امید در جامعه گسترش پیدا کند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به دغدغه‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، گفت: تلاش برای رفع این دغدغه‌ها و رفع آنها باید سرلوحه فعالیت‌ها قرار گیرد و مومنان و رهروان انقلابی باید مراقب باشند که از ناهنجاری‌ها، بدحجابی‌ها و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های فعال شناسنامه‌دار و تلاشگران جهادی در کشور از منیت‌ها و تخریب‌گری‌ها احساسی فارغ هستند، افزود:  این گروه‌ها با سوز و گداز دینی و اخلاقی که دارند مطالبات را پیگیری می‌کنند.

نکونام به مناسبت‌های  این هفته اشاره کرد و گفت: ششم تیرماه سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۰ توسط گروه‌های نفاق، هفتم تیرماه سالروز حادثه به شهادت رساندن شهید بهشتی و یاران او و شهید رحمان استکی است.

وی اظهار داشت: شهید بهشتی و یارانش در قالب یک جمع بزرگ، ارزشمند  و اثرگذار تشکیلاتی به هم پیوسته برای تداوم انقلاب فعالیت داشتند که به دست گروه‌های منافق و نفاق به شهادت رسیدند.

وی به هشتم تیرماه سالروز بمباران شیمیایی سردشت با سلاح شیمیایی از سوی رژیم بعث اشاره کرد و گفت: شهید صدوقی نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز  ۱۱ تیرماه به دست گروهک نفاق به شهادت رسید

امام جمعه شهرکرد به شهادت رساندن ۲۰۹ نفر از مسافران هواپیمایی مسافربری توسط ناوگان آمریکا اشاره کرد و گفت: همه این اتفاقات با هدایت سازمان جاسوسی آمریکا به عنوان مدعی حقوق بشر، اتفاق است.

وی اظهار داشت: دولت و نظام استکبار با جنایت‌های که بر مردم داشته‌اند، چهره واقعی خود را جهانیان نشان داده و این ابرقدرت رو به نابودی است.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به دهه کرامت افزود: اتصال به خاندان اهل بیت تنها راه نجات و سلامت جامعه است.

وی به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به برخی ناهنجاری‌ها و بدحجابی‌ها انجام این فریضه ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =