۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83834560
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه شاهرود: نفوذی‌های اقتصاد به مردم معرفی شوند

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود  گفت: مسوولان نظارتی نفوذی‌های اقتصادی را بدون تعارف معرفی کنند، چرا که هرکس در این حوزه به مردم ضربه بزند جنایتکار است.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد قلعه این شهر، با انتقاد از گرانی های روزهای گذشته در کشور اظهار داشت: ممکن است عواملی مانند افزایش تعرفه های بیمه و مالیات در ابتدای هر سال و یا شیوع کرونا در گرانی ها تأثیر داشته باشند که طبیعی و قابل تحمل است اما اکنون گرانی های غیرمتعارف در جامعه حس می شود.
وی با بیان اینکه برای رویارویی با گرانی ناشی از تهدیدها و تحریم های دشمن نیز می توان راهکارهایی پیدا کرد، افزود: ناهماهنگی بین دستگاه ها که دیگر دست کرونا و آمریکا نیست اگر بین وزارت صمت و جهاد کشاورزی هماهنگی نباشد، گرانی تقصیر سال نو و کرونا نیست.
خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه جوانان دیگر نمی توانند رنگ مسکن را ببینند، اضافه کرد: وقتی گرانی افسار گسیخته می شود، به نظارت های کارآمد و فعال و نه گزارش های بی مورد نیاز است. گاهی حس می کنیم عده ای نمی خواهند موضوع گرانی هایی که مردم را اذیت می کند، پیگیری شود.
امینی تأکید کرد: عده ای بی مسوولیت، بی حال و کم توجه هستند. انبار هزاران خودرو چه معنایی دارد؟ برخی وزارتخانه ها باید حساس تر باشند، حقوق کلان از بیت المال می گیریم و تکان نمی خوریم. مردم تا کجا تحمل کنند؟
وی با تأکید بر اینکه می توان بی نظارتی، بی کفایتی و ناهماهنگی را حل کرد، یادآور شد: هر یک از قوا در حوزه خود مشکلات را حل کنند. مسوولان کشور، استان و شهرستان نگذارید دیر شود.
امام جمعه شاهرود به وظایف مردم در برابر گران فروشی نیز اشاره کرد و گفت: مردم هم در این زمینه تکالیفی دارند. با محتکرها و گران فروشی های نامتعارف همراهی نکنیم. مردم با نخریدن کالای گران، باید جلوی سوءاستفاده افرادی را که به منافع ملی ضربه می زنند بگیرند.
امینی افزود: اکنون کشور در یک دوره گذار و در یک جنگ تمام عیار ترکیبی قرار گرفته و امید است با هوشیاری و سرعت عمل مسوولان و دقت مردم از این دوره نیز به سلامت عبور کنیم.
وی همچنین به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره و ابراز کرد: از زمان کودتای ننگین سال ۱۳۳۲ تاکنون این کشور اعمال ضد حقوق بشری در برابر مردم ایران داشته و در تمام سال های گذشته فهرست بلندبالایی نیز از اعمال ظالمانه نسبت به دیگر کشورها دارد.
امام جمعه شاهرود با تأکید بر اینکه هیچ مذاکره ای با آمریکا امکانپذیر نیست ادامه داد: برخی فکر می کنند حل مشکلات اقتصادی در گرو مذاکره با آمریکاست در حالی که از این مذاکره نسخه شفابخشی برای کشور حاصل نمی شود.

 آیین نماز جمعه شاهرود  با رعایت کامل نکات بهداشتی، همچون تب سنجی، توزیع ماسک و دستکش و رعایت فاصله مناسب برگزار شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =