مسافران اتوبوسرانی تهران یک میلیون نفر کاهش یافت

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران اعلام کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تعداد مسافران ناوگان اتوبوسرانی نسبت به سال گذشته یک میلیون نفر کاهش یافته است.

به گزارش روز جمعه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ محمود ترفع با اعلام اینکه خطوط ۹ گانه تندرو، ستون فقرات ناوگان اتوبوسرانی پایتخت را تشکیل می‌دهند، گفت: در این میان، خط یک - غرب به شرق-  و هفت - شمال به جنوب - بیشترین تعداد مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تعداد مسافران اتوبوس بعد از اعلام بازگشت شرایط به وضعیت عادی و نسبت به دوره قرنطینه افزایش یافته است، افزود: با این وجود، اکنون تعداد مسافران اتوبوس نسبت به سال گذشته حداقل یک میلیون نفر کاهش داشته و به یک سوم همین ایام در سال ۹۸ رسیده است.

ترفع با اشاره به اینکه سال گذشته، ناوگان اتوبوسرانی تهران روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تا دو میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کرد، اظهار کرد: این میزان در حال حاضر به ۶۲۰ هزار مسافر رسیده است که نشان‌دهنده کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه در حال حاضر، تعداد مسافران در برخی خطوط آنقدر کاهش داشته است که فعالیت در این خطوط برای شرکت‌های بخش خصوصی مقرون به صرفه نیست، خاطرنشان کرد: اگر دولت به هر علت نمی‌تواند به تعهدات خود برای تامین اتوبوس مورد نیاز ناوگان اتوبوسرانی تهران عمل کند، انتظار داریم حداقل نسبت به کمک مادی به شرکت واحد برای جبران بخشی از ضرر و زیان این شرکت اقدام کند.

ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران با بیش از ۵ هزار اتوبوس تک کابین و دو کابین فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =