خادمان حرم رضوی مزار شهیده مدافع سلامت هرمزگان را عطرافشانی کردند

بندرعباس- ایرنا- همزمان با چهارمین روز از دهه کرامت- خادمان حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید پس از سفر به شهرستان های جاسک و میناب هرمزگان، وارد فین بندرعباس شده و مزار نخستین شهیده مدافع سلامت استان را گلباران و عطرافشانی کردند.

«آرزو باهو» زاده فین بندرعباس نخستین شهید مدافع سلامت هرمزگان است که هشتم خردادماه بر اثر کرونا جان خود را از دست داد.
باهو پرستار مدافع سلامت در بیمارستان کودکان بندرعباس بود و ۱۷ سال سابقه خدمت داشت.»

 خدام رضوی برسر مزار نخستین شهیده مدافع سلامت استان هرمزگان و دیگر شهدای فین و بندرعباس حضور یافته و پس از عطرافشانی و نثار شاخه گل، فاتحه خواندند.
برافراشتن و نصب پرچم علی ابن موسی الرضا(ع) در ورودی شهرفین، حضور در مناطق محروم و توزیع بسته های ارزاق در محلات بندرعباس از دیگر برنامه‌های خدام رضوی در این شهرستان بود.
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان هرمزگان روز جمعه در حاشیه این آیین به ایرنا گفت: برافراشتن پرچم علی ابن موسی الرضا(ع) در ورودی شهرفین به همت کانون خدمت رضوی استان در دهه کرامت اجرایی شد و نام مبارک امام رضا(ع) بر این پرچم منقش است.
اسماعیل تذرو خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا دهه کرامت امسال همچون همیشه برنامه‌های متنوعی را به اجرا در آوریم که همزمان با دهه کرامت این برنامه ها در شهرستان های هرمزگان اجرایی می‌شود.
وی بیان داشت: آذین‌بندی شهر و محلات در دهه کرامت، گروه‌های سرود و تواشیح نوجوان درسطح شهرستان ها، تجلیل از خانواده‌های شهدا، توزیع بسته‌های ارزاق در محلات محروم و برنامه‌های مختلف فرهنگی و محرومیت زدایی از جمله این برنامه‌هاست.
مدیر دفتر کانون خدمت رضوی هرمزگان اظهارداشت: از افتخارات مهم کانون خدمت رضوی استان در دهه کرامت امسال، استقبال از خدام امام رضا(ع) و برنامه زیر سایه خورشید است که تمام تشریفات استقبال از خدام امام رضا(ع) به همت کانون خدمت رضوی در مرکز استان بندرعباس انجام می‌شود.
تذرو یادآورشد: تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی از ابلاغیه مهم آستان قدس رضوی و دفتر کانون خدمت رضوی هرمزگان است و درتمامی شهرستان های استان این دستورالعمل با قوت و پشتکار اجرایی می‌شود.


(اول ذی‌القعده برابر با سوم تیر امسال) همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر تا میلاد حضرت امام رضا(ع) ( در ۱۱ ذی‌القعده برابر با سیزدهم تیرماه) به عنوان دهه کرامت در تقویم رسمی کشورمان نامگذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =