استقلال قوه‌قضاییه از اقدامات ماندگار شهید بهشتی است

ساری - ایرنا - رییس کل دادگستری مازندران گفت : استقلال قاضی و قوه قضاییه از یادگاری‌های مهم شهید بهشتی در ارتقای اداره دستگاه قضا بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه مرکز مازندران افزود : هفته گرامی‌داشت قوه قضاییه فرصتی برای بیان برخی از عملکردها، تلاش‌ها و مجاهدت‌های سنگربانان عدالت در نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران است. 
وی با عرض تسلیت به مناسبت سالگرد حادثه هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی و یارانش، گفت : قرآن کریم جایگاه قضاوت را جایگاه بسیار خطیر و رفیع می‌داند تا جایی که قضاوت را از آن خود دانسته و بعد از خود، به انبیای الهی و در زمان ختمیت انبیا، به امامان واگذار کرده است.

رییس کل دادگستری مازندران با اظهار این که در زمان غیبت هم قضاوت بر عهده ولی فقیه است ، گفت : اجرای عدالت، گسترش عدل و داد در میان همه مردم، برخورد با ظالم و احقاق حق مظلوم، وظیفه مهم ما است.

اکبری افزود : شهید بهشتی گام‌های اساسی در بنیانگذاری دادگستری در زمان استقرار فقه و احکام نورانی اسلامی برداشت و یکی از ماندگارترین یادگاران ریاست شهید بهشتی بر قوه قضاییه، گسترش عدل و داد و احترام به همه قوانین است.
وی توجه به عدالت را از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید بهشتی عنوان کرد و گفت : استقلال قاضی و قوه قضاییه از دیگر سیاست‌های شهید بهشتی بود.  شهید بهشتی می‌دانست قوه قضاییه در تراز جمهوری اسلامی را نمی‌توان به شکل سنتی اداره کرد و به همین دلیل در ارتقای مدیریت این دستگاه، گام‌های مهم برداشت.

این مسئول گفت: دستگاه قضایی اگر بتواند از درون و برون، با همکاری دستگاه‌ها و مردم با فساد مبارزه کند کشور عاری از فساد شده و  هجمه هجمه‌کنندگان اعم از کفار و منافقان کم‌ترین تاثیری بر مردم نخواهد داشت و به همین خاطر است که گفته شده اگر دستگاه قضایی کشور سالم باشد همه دستگاه‌ها در کشور سالم می‌ماند.

اکبری افزود : دادگستری مازندران سعی دارد در عدل‌گستری در میان مردم استان با رعایت قوانین و به دور از تعلق‌پذیری از خط و جریانی، آنچه مربوط به قانون است در جهت رفع ظلم گام بردارد.

وی گفت: در دستگاه قضایی استان با کمک دیگر دستگاه‌ها با مفسدان اقتصادی و اخلاقی هیچ‌گونه مماشاتی نداریم و در جهت امنیت استان با مخلان نظم و امنیت این خطه به شدت برخورد می‌کنیم و اجازه دست‌اندازی به حقوق عمومی و سلب آزادی‌های مشروع از مردم نخواهیم داد.

آمریکا حامی تبعیض نژادی است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران هم در برنامه هفته افشای حقوق بشر آمریکایی و نکوداشت شهدای هفتم تیر که در مصلی جمعه ساری برگزار شد ، گفت : آمریکا ام‌الفساد قرن، شیطان بزرگ، مظهر کشتار و منفورترین ناقض حقوق بشر و حامی تبعیض نژادی است.
حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور با بیان اینکه آمریکا توطئه‌های بسیاری را در کشور ما انجام داد، افزود: ترور مقام معظم رهبری، سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی و  حادثه هفتم تیر از جمله این توطئه‌ها است. 
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان و مدیران و همه دستگاه‌های فرهنگی، این هفته را گرامی بدارند.

به گزارش ایرنا شهید قاسمی، اکبری، کریمی و ناطق نوری از شهدای مازندران در حادثه هفتم تیر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =