محدودیت کرونایی شهرهای قرمز گلستان بیشتر می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم گفت که اگر این توصیه‌ها رعایت نشود اعمال محدودیت‌هایی کرونایی در شهرستان‌های با وضعیت قرمز این استان بیشتر و شدیدتر خواهد شد.

هادی حق شناس روز جمعه پس از سرکشی از بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان شهدای ۱۲ دی گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: یکی از دلایل مهم افزایش تعداد مبتلایلان به کرونا در شهرهای شرق گلستان، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت در مجالس و عزا و عروسی است.

وی افزود: تنها راه مقابله با این ویروس و پیشگیری و کنترل آن، رعایت توصیه‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن، شستن دست‌ها و شرکت نکردن در مراسم‌ها و تجمعات بویژه در شهرستان‌های با وضعیت قرمز بیماری کرونا است.

حق شناس اضافه کرد: در حال حاضر برخی محدودیت‌ها توسط فرمانداران شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا اعمال شده و اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها توجه نکنند ناچار به افزایش و تشدید محدودیت‌ها هستیم.

وی ادامه داد: مردم گلستان بویژه نواحی شرق آن باید به احترام جامعه پزشکی و پرستاری استان و همچنین خود و خانواده، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار گلستان گفت: در چند روز گذشته میزان بستری بیماران مبتلا به کرونا یا مشکوک به این ویروس در نواحی شرق گلستان ثابت مانده است.

حق شناس در خصوص کمبود نیروی انسانی و برخی تجهیزات پزشکی و لوازم حفاظت شخصی در بیمارستان‌های گنبدکاووس، افزود: محدودیتی برای جذب پزشک، پرستار و نیروی خدماتی مورد نیاز در مراکز درمانی این شهرستان وجود ندارد و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز به اندازه کافی در اختیار کارکنان مراکز گذاشته می‌شود.

هم اکنون ۱۹۶ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی گنبدکاووس بستری هستند.

در این بازدید که فرماندار ویژه و مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز حضور داشتند، استاندار گلستان از بخش‌های مختلف بیمارستان شهدای ۱۲ دی بازدید کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

سخنگوی وزارت بهداشت روز جمعه گفت که در ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =