۴۰۰ هزار بسته حمایتی توسط قرارگاه نماز جمعه قم توزیع شد

قم-ایرنا- رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: بیش از ۴۰۰ هزار بسته حمایتی از ابتدای شیوع کرونا توسط قرارگاه نماز جمعه و هسته‌های جهادی در مصلی قدس در بین نیازمندان توزیع‌شده است

حجت‌الاسلام‌ محمدباقر ولدان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس، اضافه کرد: قرارگاه نماز جمعه در عمل به طرح کمک مؤمنانه عملکرد مطلوبی داشت.

وی بیان داشت: قرارگاه نماز جمعه از ابتدای شیوع کرونا به یکی از مهمترین مراکز آمادگی، پشتیبانی و اعزام نیروهای جهادی تبدیل‌شده است.

ولدان یادآور شد: ضدعفونی خیابان‌ها و منازل، تجهیز متوفیان کرونایی و توزیع بسته‌های حمایتی از اقدامات مهم قرارگاه نماز جمعه از آغاز کرونا بوده است.

وی اظهار داشت: برگزاری آیین شب‌های قدر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از نمونه‌های موفق اقدامات قرارگاه نماز جمعه قم در چهار ماه گذشته بود.

کووید۱۹، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم خاطرنشان کرد: نماز جمعه مهمترین و مطلوب‌ترین نهاد برای بسترسازی تمدن نوین اسلامی است.

ولدان اظهار داشت: در مسیر تمدن نوین اسلامی مشکلات، مطالبات و دغدغه‌های مردم هر هفته می‌تواند توسط امام‌جمعه بیان‌شده و تا رسیدن به نقطه مطلوب دنبال شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قم گفت: در اندیشه پایه ریزی رویکرد اثرگذار مطالبه گری چهره به چهره مردم از مسئولین هستیم.

وی افزود: تریبون نماز جمعه قم عرصه و بستر پیام‌رسانی به تمام جهانیان و صدای رسا معنویت و عبودیت خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =