یکهزار اصله درخت در دهستان هودیان دلگان طعمه حریق شد

زاهدان- ایرنا- بخشدار مرکزی دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان از مهار آتش سوزی مهیب دیشب در دهستان هودیان این شهرستان خبر داد و گفت: بر اثر این آتش سوزی یکهزار اصله درخت طعمه حریق شد.

آسا داودی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این آتش سوزی که از دیروز عصر در دهستان هودیان دلگان آغاز شده بود با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و مردم محلی ساعت ۲۳ دیشب به طور کامل مهار شد.

وی ادامه داد: در این آتش سوزی یکهزار اصله درخت شامل خرما، انار، لیمو، پرتقال و سایر محصولات زراعی در دهستان هودیان دلگان طعمه حریق شد.

بخشدار مرکزی دلگان گفت: بلافاصله ۲ خودروی آتش‌نشانی جهت اطفا حریق به این منطقه اعزام شدند اما با توجه به سخت گذر بودن و نبود جاده به داخل باغات، امکان تردد ماشین آلات آتش‌نشانی وجود نداشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال شعله ور شدن مجدد درختان وجود دارد و به جهت سهولت کار خودروهای آتش‌نشانی در این دهستان حضور دارند.

مدیرجهاد کشاورزی دلگان از اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی برای برآورد میزان خسارت این آتش سوزی به دهستان هودیان خبر داد و گفت: پس از بررسی کامل میزان خسارت وارد شده به این کشاورزان اطلاع رسانی خواهد شد.
شهناز رفعت پور با بیان اینکه به فصل برداشت محصول خرما نزدیک می‌شویم و بیشتر محصول این نخیلات کاملا از بین رفته است افزود: کشاورزانی که محصول خودشان را بیمه کرده‌اند نگرانی در این خصوص نداشته باشند زیرا بیمه خسارت وارده به آنان را پرداخت می‌کند.

به گزارش ایرنا دهستان هودیان در ۶۰ کیلومتری شمال دلگان و این شهرستان در ۴۸۵ کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها