بیش از ۴۵ درصد واحدهای راکد استان اردبیل فعال شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بیش از ۴۵ درصد از واحدهای راکد این استان با اشتغال‌زایی یک‌هزار نفر به چرخه فعالیت برگشتند.

به گزارش روز جمعه ایرنا،  اکبر بهنامجو  در جلسه ستاد تسهیل استان اظهارداشت: از سال گذشته بحث احیای واحدهای راکد آغاز شده و امسال نیز  ۱۵۵ طرح با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با اشتغال مناسب در استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه‌داد: در سال گذشته ۵۶ طرح راکد به چرخه تولید بازگشته و ۱۲۳ واحد قابل احیا نیز در دستور کار است که بالغ بر ۷۷ طرح مستعد بازگشت به چرخه تولید هستند.

بهنامجو با بیان اینکه ۲۳۹ طرح در حوزه طرح‌های ایجادی در اردبیل وجود دارد، گفت: اغلب این واحدها بیش از ۶۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تامین اعتبار به زودی به بهره‌برداری می رسند.

او افزود: راه‌اندازی واحدهای تولیدی در استان در راستای جهش تولید از اهداف اصلی ماست که با تمرکز بالای مسوولان ذیربط در حال انجام است.

استاندار اردبیل ادامه‌داد: محصولات صادرات‌محوری که ارزآوری بالایی برای استان و کشور دارد مورد حمایت بوده و برای احیای این واحدها تلاش مضاعفی در استان شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات واحدهای صنعتی در استان سرمایه در گردش است، گفت: واحدهایی که مشکل سرمایه در گردش و ثابت دارند از محل تبصره ۱۸ با هماهنگی بانک‌ها می توانند تامین هزینه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =