دومین بخش مراقبتهای ویژه کووید ۱۹ در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی شد

بندرعباس - ایرنا- دومین بخش مراقبتهای ویژه (آی.سی.یو) کووید ۱۹ با ظرفیت ۱۳ تخت در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به بهره برداری رسید.

رییس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس روز جمعه گفت: با توجه به روند افزایشی آمار بیماران بستری به علت ابتلا به کووید ۱۹، تا کنون تعداد ۲۰۵ تخت به این بیماران اختصاص داده شده است.

دکتر محمد تمدن دار با اشاره به اینکه این مجتمع حداکثر توان خود در جهت درمان بیماران کرونا به کار گرفته است و توان تحمل بار اضافی را نخواهد داشت، افزود: در مواجهه با این ویروس افراد جامعه به دو گونه رفتار می کنند، یک دسته افرادی که شرایط موجود را درک کرده  و با پروتکل های بهداشتی کاملا آشنا هستند و به شدت آنها را رعایت می کنند و عده دیگری که بی توجه به شرایط موجود و رعایت نکردن دستورهای بهداشتی باعث انتشار وسیع ویروس در جامعه می شوند. 

وی با تاکید بر اینکه لازم است فرهنگ "هر شهروند، یک مسوول" توسعه یابد و تمامی افراد خود را در جهت حفظ سلامت عمومی دخیل بدانند، افزود: همه ما در راستای افزایش سطح سواد سلامت و آموزش افرادی که با بی احتیاطی موجب انتشار ویروس در جامعه می شوند، مسوولیم و نباید به راحتی از کنار آنها گذر کنیم.

وی ادامه داد:امروز سلامت تک تک افراد جامعه در هم تنیده و به یکدیگر مرتبط است، لذا همه باید به عنوان یک شهروند مسئول،  با توسعه آموزش و در صورت لزوم برخورد متعارف با افرادی که باعث به خطر افتادن سلامت همگانی می شوند، نقش خود را در پاسبانی از سلامت خود، خانواده و جامعه ایفا کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز پنجم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یکهزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

لاری افزود: همچنین ۲۸۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: استان‌های خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته‌اند. همچنین موارد بستری در استان‌های تهران و فارس روند افزایشی داشته است.

لاری گفت: از همه مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. به خصوص افراد سالمند و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون و دیابت دارند نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. جوانان نیز فاصله گذاری با سالمندان را حفظ کرده و کمک کنند که سالمندان کمتر از منازل خارج شوند. امیدواریم با تلاش همکاران‌مان و کمک مردم، شاهد کاهش آمار ابتلا، بستری و فوت به علت کرونا در کشور باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =