۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83834367
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای طرح‌های فرهنگی در یزد به مردم واگذار می‌شود

یزد- ایرنا- معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی یزد گفت: بر اساس رویکرد جدید در راستای کاهش تصدی‌گری و به منظور ارتقا و بازدهی بیشتر، اجرای طرح‌های فرهنگی مورد نیاز به مردم و تشکل‌ها واگذار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری پنجشنبه‌شب در نشست مسوولان و مربیان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان‌های استان به اهمیت جلب همکاری مردم در تحقق اهداف اشاره کرد و افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های مرمی برای تحقق اهداف فرهنگ دینی استفاده کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون بسیاری از امور سالانه در بخش‌های مختلف توسط مردم و تشکل‌ها برگزار می‌شود که در این خصوص برای بازدهی بیشتر به ساماندهی برنامه‌ها و جلوگیری از موازی‌کاری نیاز است.

این مسوول به اهمیت واگذاری امور فرهنگی و مناسبت‌ها به جوانان مومن و انقلابی با همکاری دستگاه‌ها و خیران اشاره کرد و یادآور شد: تحقق گام دوم انقلاب در اجرایی‌شدن توصیه‌های مقام معظم رهبری در استفاده از نسل جوان است.

حیدری به اهمیت ترویج روحیه مطالبه‌گری در جامعه و بین مردم و جوانان اشاره کرد و گفت: باید بر اساس اهداف انقلاب اسلامی و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری این روحیه ترویج شود.

هدف تحقق گام دوم انقلاب است

همچنین مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان یزد گفت: فعالیت این تشکل با همکاری سایر مجموعه‌ها بدون وقفه بر اساس شرایط و نکات بهداشتی ادامه دارد.

حسین مرشریف افزود: ایجاد زمینه برای حضور جوانان در عرصه و شناسایی ظرفیت‌ها و ارتقای آن جزو ماموریت‌های مهی است که سالانه بر اساس اهداف پیگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: تلاش برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، استفاده از ظرفیت نسل جوان در اجرای برنامه‌ها ، تعالی دینی و اخلاقی اعضا و بصیرت‌افزایی پیگیری می‌شود.

این مسوول به توطئه‌های فرهنگی دشمنان علیه نظام و دانش‌آموزان با تهدید نرم اشاره کرد و گفت: باید با برنامه‌های جذاب فرهنگی مورد نیاز طبق اهداف انقلاب و توصیه‌های مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی و اقدام مناسب انجام داد.

میرشریف گفت: دشمنان همه حمله خود را برای ضربه‌زدن به اعتقادات نسل جوان کشور متمرکز کرده‌اند بنابراین باید با همکاری و تعامل بین نهادهای فرهنگی و آموزشی برای خنثی‌کردن توطئه استکبارجهانی به تلاش‌های خود ادامه دهیم.

انسجام تشکیلاتی پیگیری می‌شود 

همچنین معاون فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یزد گفت: اجرای طرح انسجام تشکیلاتی جزو برنامه‌های مهمی است که امسال به خاطر شرایط کرونا با رعایت دقیق نکات بهداشتی و به صورت مجزا در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سید یحیی نجم‌الهدی افزود: در این طرح با حضور مدرسان مجرب، دانش‌آموزان بنحو مناسب و شرایط آموزش‌های فرهنگی را در راستای اهداف انقلاب اسلامی و ماموریت‌های این تشکل فرا می‌گیرند تا در مدارس خدمت کنند.

وی اظهار کرد: احکام، سبک زندگی، سواد رسانه‌ای، فعالیت‌های فرهنگی و تشکیلاتی و اداره انجمن اسلامی در مدارس جزو مواردی است که در این دوره با همکاری شهرستان‌ها برگزار می‌شود و در موفقیت اعضا برای سال تحصیلی آینده موثر است.        

ارائه نقطه نظرات مسوولان و مربیان، آموزش و بیان مباحثی در راستای توانمندسازی اتحادیه شهرستان‌ها  از دیگر برنامه‌های این نشست بود. 

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از جمله مجموعه های فرهنگی دانش‌آموزی است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد.

هم‌اکنون۱۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰ مدرسه استان زیرپوشش برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی مدارس هستند.

۲۸ شهریورماه گذشته علیرضا مصباح فر، معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی۹۹- ۹۸ نسبت به سال گذشته ۶.۵ درصد رشد دارد تعداد آنها را ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ نفر ذکر کرد.

 سال تحصیلی گذشته ۲۵۲ هزار و ۳۰۰ نفر در هزار و ۹۲۰ واحد آموزشی استان مشغول به تحصیل بودند که امسال‌ تعداد آنها ۱۶ هزار و ۵۵۱ نفر بیشتر است.

 این تعداد دانش‌آموز همزمان با اول مهرماه ۹۸ در ۱۱ هزار و هشت کلاس درس و در ۲ هزار و ۱۰۶ واحد آموزشی مستقل و ضمیمه سال تحصیلی را آغاز کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =