نظارت نظام اسلامی بر حوزه‌های علمیه اهل سنت با پرهیز از تصدی‌گری

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با ضروری دانستن اصل نظارت بر حوزه‌های علمیه اهل سنت در چارچوب مقررات نظام جمهوری اسلامی گفت: پرهیز از تصدی‌گری و همچنین اصالت بخشی به مدیریت امور توسط مدیران حوزه‌ها از سیاست‌های محوری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پژوهش نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان از تبیین سه هدف اصلی این نشست اظهارداشت: تصمیم‌گیری با استفاده از عقل جمعی، افزایش مشارکت علما، فرهیختگان و بزرگان اهل سنت و همچنین پیگیری مشکلات و مسائل استان با محوریت بزرگان، از اهداف اصلی این نشست و موارد مشابه است.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر ضرورت تحکیم و وحدت و انسجام در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: رعایت انصاف، صداقت و تطابق حرف و عمل و تکریم علما، فرهیختگان و دانشمندان از سیاست‌های اصلی نشست شورای آموزش و پژوهش است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ضمن ضروری دانستن اصل نظارت بر حوزه‌های علمیه اهل سنت در چارچوب مقررات نظام جمهوری اسلامی گفت: پرهیز از تصدی‌گری و همچنین اصالت بخشی به مدیریت امور توسط مدیران حوزه‌ها از سیاست‌های محوری در این زمینه است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ارائه خدمات نظام اسلامی متناسب با عملکرد حوزه‌های علمیه صورت خواهد گرفت، اظهارداشت: یکی دیگر از برنامه‌های نهاد رهبری در امور اهل سنت شناسایی نیروهای فاضل و متعهد، زمینه‌سازی لازم برای رشد علمی و اجتماعی و سپس به‌کارگیری آنهاست.
رییس شورای راهبردی سیستان و بلوچستان گفت: در نشست‌هایی با مولوی عبدالرحمان در چابهار و سپس با مولوی عبدالحمید در زاهدان، رشد حوزه‌های علمیه اهل سنت مورد تاکید قرار گرفت که نتیجه این نشست‌ها، برقراری نشست‌هایی با سایر علما و مدیران مدارس دینی و بازگویی اهمیت رشد و پیشرفت حوزه‌های علمیه اهل سنت بود.
حجت الاسلام و المسلمین محامی خاطرنشان کرد: این شورا می‌تواند نقش مهمی را به عنوان محل تفکر و تصمیم‌سازی در مدارس دینی ایفا کند.
در ادامه نشست با مشارکت و هم‌فکری علمای اهل سنت، سازوکار نظارت بر حوزه‌های علمیه به بحث گذاشته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =