ارزش‌مداری و استقامت در راه حق مصداق بارز گام نهادن در راه شهدا است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ارزش‌مداری، استقامت در راه حق و برجسته سازی ایمان مصداق بارز گام نهادن در راه شهدا است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» پنجشنبه شب در آیین آبروی محله، افتخار کوچه‌ها ویژه گرامیداشت شهیدان صفری و سمیعی کرهرودی در دبستان حاج نیری اراک، افزود: کلمه شهادت از قداست ویژه‌ای برخوردار است و این مهم هدیه‌ای است که تنها به بندگان خاص خدا داده می‌شود.

وی بیان کرد: پس از گذشت چند دهه از دفاع مقدس، قداست شهدا به وضوح در بین مردم  باقیست و این قداست به آن دلیل است که شهدا در راه اهداف و ارزش‌های اسلام با انگیزه همه وجود خود را تقدیم اسلام کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: شهدا نسبت به خداوند معرفت واقعی پیدا کردند و این نیازمند خودشناسی است و شهدا خود را به خوبی شناختند.

سردار کریمی اظهار داشت: شهدا به خوبی تشخیص دادند که تکلیف آنها چیست و عمل صالحی که خداوند از آنان مطالبه می کند چیست و در این مسیر به خوبی گام برداشتند و خوش درخشیدند.

وی تصریح کرد: اگر  می خواهیم مانند شهدا باشیم باید در ابتدا راه خود را به خوبی پیدا کنیم و این نیازمند خودشناسی است که باید به آن دست پیدا کرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهیدان صفری در عملیات‌هایی که حضور داشت به خوبی درخشید و امتحانات را با موفقیت پشت سر گذاشت چرا که با وجود شرایط سختی که در آن عرصه بود شهیدان صفری همواره از ارزش‌ها و اعتقادات اندکی کوتاه نیامدند.

سردار کریمی بیان کرد: امروز اگر می خواهیم راه شهیدان صفری را ادامه دهیم باید بر حفظ ارزش ها و اعتقادات استقامت و مقاومت کنیم.
وی گفت: جهادی وار کار کردن از ویژگی‌های برجسته شهید حبیب الله صفری بود و برای برقراری امنیت از هیچ تلاشی دریغ نکرد و نشان داد که اگر ولایت را به عنوان رحمت واسعه بخواهیم باید از هر سختی عبور کرد و به خوبی در مسیر ولایت گام برداشت.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: همه باید ولایت را به‌عنوان محور در مسیر خود قرار دهند زیرا این راه به مانع گمراهی است.

سردار کریمی بیان کرد: شهدا برای رسیدن به مقام والای شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند و همانگونه که برای رفتن به خط مقدم از یکدیگر جلو می‌زدند برای رسیدن به شهادت نیز سبقت را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

وی ادامه داد: خوش اخلاقی، انضباط در کارها، آمادگی جسمانی، ورزشکاری، جوانمردی، معرفت و داوطلب بودن در ماموریت‌ها از ویژگی‌های مهم شهید «محمد صفری» بود که امروز باید برای جوانان درس عبرت و الگو باشد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: شهید «حبیب الله صفری» ارتباط بسیار خوبی با شهید همت و دیگر شهدای شاخص داشت و این به دلیل رفتار، اخلاق و عملکرد ویژه این شهید در آن مقطع زمانی بود.

برگزاری نمایشگاه کتاب، عرضه محصولات فرهنگی برگزاری کارگاه نقاشی با حضور هنرمندان شاخص استان مرکزی، اجرای تئاتر خیابانی، راه‌اندازی کارگاه طراحی و خطاطی، ویزیت رایگان و راه اندازی کارگاه تولید ماسک و دستکش بهداشتی از جمله برنامههای جانبی در آیین برنامه آبروی محله و افتخار کوچه‌ها ویژه گرامیداشت شهیدان صفری و سمیعی کرهرودی بود.
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =