بیش از هشت درصد جمعیت آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند

تهران- ایرنا- به گزارش پنجشنبه شب مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا، پنج تا هشت درصد جمعیت این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش فرانس ۲۴، بر آورد تعداد مبتلایان مردم آمریکا به ویروس کرونا، بر اساس تست آنتی بادی بیماری کووید ۱۹ در سراسر ایالت متحده صورت گرفته که نشان می‌دهد تعداد موارد تایید شده حدود یک دهم از موارد واقعی است.

جمعیت آمریکا ۳۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و براساس برآوردهای صورت گرفته تعداد واقعی افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند ۱۶.۵ تا ۲۶.۴ میلیون نفر است.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که ایالت تگزاس پس از افزایش شدید شمار مبتلایان به کرونا، بازگشایی مراکز تجاری را متوقف کرد.

براساس اطلاعاتی که توسط دانشگاه جان هاپکینز منتشر شده است، ۳۵هزار و ۹۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند.

رابرت ردفیل مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گفت: میزان ابتلا (به کرونا) در سطح ملی یکنواخت نبوده است.

وی افزود: ایالت‌هایی وجود دارند که درصد شیوع آنتی بادی در آن‌ها کمتر از ۲ درصد است و این بدان معنی است که اکثر افراد در آن مناطق هنوز هم مستعد بیماری هستند.

آخرین آمار نشان می‌دهد که در آمریکا بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تا کنون به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌ و بیش از ۱۲۴ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha