نقدینگی سرگردان جامعه باید به سمت تولید سوق یابد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل دفتر تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید سرمایه‌گذاران را به سوی استفاده از نقدینگی سرگردان مردم که هر ساعت مقدار فراوانی بر میزان آن افزوده می‌شود، سوق داد.

نعمت‌الله شهبازی عصر پنجشنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان اردبیل افزود: منابع بانکی در مقایسه با میزان هنگفت تقاضا برای سرمایه‌گذاری اندک است و بانک‌های عامل می‌توانند در صورت عملکرد مناسب و در خوشبینانه‌ترین حالت حدود ۲۰ درصد از این منابع را تامین کنند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها باید به منظور تحقق جهش تولید، بیش از پیش با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی همکاری کنند، گفت: عملکرد اکثر بانک‌های عامل در این ارتباط ضعیف است.

شهبازی جایگاه استان اردبیل در زمینه جذب منابع سرمایه‌گذاری از سهم در نظر گرفته شده را در میان سایر استان‌های ایران خوب توصیف و اظهارکرد: باتوجه به وجود منابع و ظرفیت‌های فراوان موجود در این استان باید تلاش بیشتری انجام شود.

به گفته وی، سهم استان اردبیل از تفاهم‌نامه‌های صادره این وزارتخانه ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال می‌باشد که یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال آن به سرمایه در گردش و بقیه به سرمایه ثابت اختصاص داشته و تاکنون مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال منابع ایجاد شده است.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این نشست گفت: این استان رتبه هفتم را در ارتباط با جذب تسهیلات تولید در میان استان‌های ایران به خود اختصاص داده است.

رامین صادقی افزود: تاکنون ۳۵ درصد از تسهیلات در نظر گرفته شده به استان اردبیل پرداخت و ۶۴ درصد مصوبات ستاد تسهیل عملیاتی شده است.

او گفت: امسال ۱۵۵ طرح تولیدی و اشتغالزا با مجموع سرمایه‌گذاری ۳۵ هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۶ هزار نفر در استان اردبیل در حال اجراست که همه آنها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =