ونزوئلا تحریم ناخداهای ایرانی توسط آمریکا را محکوم کرد

تهران- ایرنا - وزیر امورخارجه ونزوئلا روز پنجشنبه تحریم پنج ناخدای ایرانی توسط آمریکا که اخیرا مواد سوختی را به کاراکاس منتقل کرده‌اند محکوم کرد.

«خورخه‌ارئاسا» در پیامی توییتری نوشت که این اقدامات علیه ناخدایان کشتی، نفرت ترامپ علیه مردم ونزوئلا را اثبات می‌کند. 

«مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا عصر چهارشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که ایالات متحده پنج ناخدای ایرانی که سوخت و تجهیزات مرتبط را به ونزوئلا منتقل کرده‌اند، تحریم کرده است. 

وی مدعی شد که هیچ‌کس توزیع برابر و عادلانه سوخت در ونزوئلا را که «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری این کشور اعلام کرده، باور نمی‌کند. 

ایران به تازگی و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی بزرگ برای تهران دانستند. 

به دنبال انتقال محموله‌های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت در سراسر این کشور را با سیستم جدید آغاز کند. 

پهلو گرفتن نفتکش‌های ایران در بنادر و پالایشگاه‌های ونزوئلا در حالی صورت گرفت که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش‌ها به سواحل ونزوئلا کرده بود.  

با رسیدن نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا، مقام‌های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =