استاندار خوزستان: نمایشگاه دایمی نهضت ساخت ایران در اهواز گامی موثر برای جهش تولید است

اهواز - ایرنا- استاندار خوزستان گفت: گشایش نمایشگاه دایمی نهضت ساخت ایران گامی موثر برای حمایت از قطعه سازان و تحقق شعار جهش تولید است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه درحاشیه آیین گشایش نمایشگاه دایمی نهضت ساخت ایران در شهرک صنعتی شماره چهار اهواز در جمع خبرنگاران با قدردانی از معاون وزیر صنعت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کشور برای حضور در استان خوزستان افزود: نمایشگاه نهضت ساخت ایران پیش از این نیز مختص تولیدات داخلی استان بود اما با سیاست جدید وزارت صنعت و معدن قرار شد کالاهای داخلی برای صنایع کشور که ظرفیت ایجاد دارند، به صورت دایمی در معرض نمایش قرار گیرند.

وی ادامه داد: صنایع درصورت نیاز می‌توانند با استفاده‌ از ظرفیت این نمایشگاه سفارش خود را ثبت کنند و متناسب با نیاز آنها، این محصولات وارد چرخه تولید شوند.

استاندار خوزستان این اقدام را حمایت از کالای داخلی و قطعه سازان و گامی موثر برای جهش تولید دانست و گفت: اگر بتوانیم از قطعه سازان داخلی به صورت دایمی حمایت کنیم می‌توانند تمامی محصولات مورد نیاز یک‌ مجموعه را در داخل تولید کنند که این سیاست جدید و موثری است.

بیش از ۹۵ درصد قطعات مورد نیاز یک پالایشگاه در داخل ظرفیت تولید دارد 

شریعتی اظهارداشت: اکنون شرکت‌هایی در استان فعالیت می‌کنند که می‌توانند بیش از ۹۵ درصد قطعات مورد نیاز یک پالایشگاه را در راستای سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید کنند.

وی افزود: طرح انتقال خط لوله گوره به جاسک که خط انتقال گاز ترش است، امروز توسط رییس جمهوری کلید خورد که یکی از طرح‌های بزرگ کشور به شمار می‌رود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در حالی که صنایع برای تولید این خطوط در داخل وجود داشت ولی تاکنون وارداتی بوده‌اند. 

چند طرح تولیدی از جمله واحد تولید دستمال کاغذی در شهرک صنعتی آبادان روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بهره برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =