استاندار خراسان رضوی: نگاه به معتاد نگاه به یک فرد بیمار است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: برای مقابله موثر با مواد مخدر باید همه بسیج شوند و امروز نگاه ما به معتاد مانند نگاه به یک فرد بیمار است.

روابط عمومی استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از "علیرضا رزم حسینی" در جلسه ویدئو کنفرانسی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گزارش داد: ایجاد و گسترش مراکز ماده ۱۶ در این استان برای درمان معتادان و نگریستن به آنان به عنوان بیمار در حال انجام است.
وی با تاکید بر بسیج همه ظرفیت‌ها برای مقابله موثر با مواد مخدر افزود: در راه‌اندازی مراکز ماده ۱۶ همه دستگاه‌ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران نقش موثر دارند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر تلاش‌های صورت گرفته برای درمان معتادان، در حوزه‌های پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نیز توسط همه دستگاه‌های استان اقدامات مناسبی صورت گرفته است و دستگاه قضایی هم در حوزه‌های پیشگیری از اعتیاد، مقابله با سوداگران مرگ و درمان معتادان اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار و ۷۵۰ شهید مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون شهدای بسیار در راه مقابله با مواد مخدر تقدیم انقلاب کرده است و این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.
رزم حسینی افزود: در  این راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر، جایگاه بسیار خوبی است و تقریبا همه اعضای نهادهای حکومتی عضو این ستاد هستند. 
وی ادامه داد: در حال حاضر مرزهای استان خراسان رضوی با همت مرزبانان غیور و کنترل‌های مناسب از شرایط خوبی برخوردار است.
در این مراسم اولین مرکز مشارکتی ماده ۱۶ استان خراسان رضوی در شهرستان سبزوار افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =