متولیان مراسم عروسی و عزا در سقز منتظر برخورد قضایی باشند

سنندج - ایرنا - دادستان سقز با اشاره به شیوع گسترده کرونا در سطح جامعه و امکانات محدود بهداشتی و درمانی برای مقابله با این بحران، گفت: با متولیان و برگزار کنندگان مراسم عروسی و عزا در این شهرستان برخورد قضایی و قانونی می‌شود.

علیرضا رضاپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جامعه و امکانات و ظرفیت های محدود بهداشتی و درمانی جهت مقابله با این چالش، اظهار داشت: شهروندان سقزی با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای کاهش و قطع زنجیره انتقال این بیماری منحوس همکاری لازم را داشته باشند.

وی ضمن تدکر جدی به برگزارکنندگان مراسم های فاتحه خوانی، عروسی و اجتماعات گسترده، افزود: با توجه به مصوبات ستاد کرونای شهرستان، در صورت برگزاری با متولیان این مراسم قاطعانه براساس قوانین تهدیدکنندگان بهداشت عمومی و انتشاردهندگان بیماری های واگیردار  برخورد می‌شود.

رضاپور با اشاره به شرایط سخت کاری کادر درمان و پزشکان، از کمپین های مردم نهاد، انجمن ها، خیران و فعالان مدنی درخواست کرد برای مقابله و پیشگیری از کرونا در تهیه وسایل حفاظت شخصی و ضدعفونی کمک حال کادر درمان بوده و نیازمندان را یاری کنند.

دادستان شهرستان سقز با اشاره به بازدید از زندان و دفاتر خدمات قضایی، یادآور شد: اقدامات خاصی در زندان به لحاظ نگهداری و تفکیک زندانیان و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده و یا در حال اجراست و دفاتر قضایی هم طبق روال امور مربوطه را انجام داده و به موارد مطرح شده در این بازدیدها رسیدگی شد.

رضاپور در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: به زندانیان دارای جرایم کیفری و مالی یک هفته کامل مرخصی داده می‌شود.

دادستان سقز به موضوع فروش زمین های حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: واگذاری، تفکیک و قطعه بندی اراضی فاقد کاربری مسکونی و خارج از محدوده شهری ممنوع است و هر گونه تبعات حقوقی و عواقب ناشی از آن بر عهده تعاونی ها و مالکین خواهد بود.

وی اضافه کرد: به عوامل و دست اندرکاران واگذاری و تفکیک زمین های خارج از محدوده تذکر داده شده و تبعات حقوقی این معاملات متوجه، طرفین معامله و مشاورین املاک است.

رضاپور همچنین از شهروندان خواست از خرید زمین های خارج از محدوده و با وضعیت نامعلوم خودداری و قبل از این کار از مراجع قانونی همچون شهرداری و راه و شهرسازی استعلام کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =