پرداخت هزینه طرح‌های آبیاری در یکپارچه سازی اراضی به ۱۰۰ درصد می‌رسد

کرمان - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: در صورت یکپارچه‌سازی اراضی خرد کشاورزی امکان پرداخت هزینه اجرای آبیاری‌های نوین تا ۱۰۰ درصد وجود دارد.

به گزارش ایرنا، کاظم خاوازی روز پنجشنبه در بازدید از طرح های کشاورزی شهرستان ارزوئیه افزود: با یکپارچه سازی اراضی و انجام آبیاری تحت فشار، مدیریت منابع آب بهینه می شود.

وی اظهار داشت: شهرستان ارزوئیه از پتانسیل های بالایی برخوردار است و این منطقه می تواند در زمینه آبزی پروری توسعه یابد و در این راستا دولت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه گذاری را در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: کشاورزان با پیروی از الگوی کشت و برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در فروش محصولات خود به مشکل برنمی خورند.
خاوازی همچنین از قنات قادرآباد شهرستان ارزوئیه نیز بازدید کرد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی عصر روز چهارشنبه بدو ورود به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت ادای احترام کرد.

خاوازی به اتفاق معاون امور رسانه وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی، مدیرکل دفتر فناوری تجاری سازی و انتقال یافته های تحقیقاتی، مشاور وزیر و مدیرکل امور ایثارگران، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان ها بدو ورود به کرمان مورد استقبال استاندار و جمعی از مدیران این استان قرار گرفت.

شرکت در نشست تشکل های بخش کشاورزی و آغاز عملیات اجرایی طرح تجمیع ساختمان های سازمان جهاد کشاورزی کرمان دیگر برنامه های سفر ۲ روزه وزیر جهاد کشاورزی به کرمان بود.

همچنین خاوازی امروز با سفر به شهرستان بردسیر از باغ های گل محمدی و کارخانه گلاب زهرا در این شهرستان بازدید کرد.

وی در سفر به شهرستان رابر و بازدید از باغ های گردو این شهرستان، آغاز طرح مبارزه با کرم خراط را در سطح ۱۱۰ هکتار را کلید زد.

سفر به شهرستان بافت همچنین بازدید از گلخانه قرنطینه ۶۲ هزار نهالی گردوی اصلاح شده در این شهرستان از جمله آخرین برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی به کرمان بود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =