پیشگیری از ضرب و شتم کادر درمان با تصمیم‌های زیربنایی

تهران- ایرنا- رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست با انجام تصمیم‌های زیربنایی از بروز وقایعی مثل ضرب و شتم کادر درمان در بیمارستان‌های دولتی پیشگیری شود.

محمد رضا ظفرقندی روز پنجشنبه در نامه‌ای به سعید نمکی نوشت: همان‌گونه که مستحضرید مورخ یکشنبه یکم تیر ماه، آقای دکتر محمد ابوترابی، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) پیرانشهر، ضمن خدمت مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته، جراحات سختی را متحمل شده‌اند. از آنجا که همراهان بیمار اغلب به امور پزشکی و خصوصاً وظایف مختلف تنها متخصص بیهوشی و مراقبت‌های پزشکی یک بیمارستان واقف نیستند انتظار می‌رود در شرایط دشوار کنونی که اغلب پزشکان و به ویژه متخصصان بیهوشی و مراقبت‌های ویژه در حال دست و پنجه نرم کردن با مرگ در مصاف با ویروس کرونا هستند مسئولین حراست فیزیکی با جدیت و فوریت مناسب تری وارد عمل شده و از وقوع جرم پیشگیری نمایند.

وی در این نامه از وزیر بهداشت درخواست کرد: این قبیل اتفاقات گاهی عوارضی به شدت نگران کننده‌تر از خود حادثه دارد و به دلیل تکرار آن از حضرت عالی تقاضا می‌کنم ضمن دستور پیگیری جدی این واقعه، طرح دعوای قضایی و برخورد با متخلفان، ترتیبی اتخاذ فرمایند با انجام تصمیمات زیربنایی از این پس چنین وقایع تلخی در بیمارستان‌های دولتی رخ ننماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =