نماینده آستارا تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری را خواستار شد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات ساخت مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان، ۱۹ سال پیش آغاز شده اما تاکنون تکمیل نشده‌است و دستگاه‌های مسئول، به تکمیل و بهره‌برداری آن و توسعه سایر طرح‌های مشابه اقدام کنند.

غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد آستارا اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد این پروژه قابل استفاده است و در سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل آن تصویب شده اما اختصاص نیافته و در حال حاضر برای تکمیل آن، حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: سالن آمفی تئاتر مجتمع، فاقد سیستم های سرمایشی، گرمایشی، صوتی و نوری است و اتاق های پشتیبانی و سالن تمرین آن مجهز نشده است و مسئولان استانی به تکمیل آن توجه کنند.

شاپور تشرینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا نیز گفت: مجتمع فرهنگی و هنری این اداره با سه هزار و ۱۶۰ متر مربع مساحت، دارای یک سالن آمفی تئاتر است و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری این اداره ساماندهی شده اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در بازدید از محوطه اداره کل گمرک این شهرستان نیز اظهار کرد: محوطه گمرک با توجه به تردد اتباع خارجی و خودروهای ترانزیتی، در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست اما خوشبختانه عملیات بهسازی آن با قوت در حال انجام است.

مرحبا افزود: در قالب طرح بازسازی محوطه گمرک، تعدادی از انبارهای کالا تخریب می شود و برای ساخت انبارهای جدید و مدرن، فضای کافی در محوطه وجود دارد.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با مرزهای زمینی، دریایی و ریلی، از مبادی مهم تجارت خارجی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =