رییس اتاق صناف یزد: کسبه از معافیت مالیاتی برخوردار شوند

یزد - ایرنا- رییس اتاق اصناف استان یزد گفت: دولت با معافیت مالیات کسب و کارها می‌تواند بخشی از فشار رکود اقتصادی واحدهای تولیدی و اصناف ناشی از شیوع بیماری کرونا را کاهش دهد.

علیرضا حسنی روز پنجشنبه در همایش بزرگداشت هفته اصناف( اول تا هفتم تیرماه) که با حضور رییسان اتاق این تشکل در مهریز برگزار شد افزود: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال گذشته و نوروز امسال بخش زیادی از کسبه نتوانستند درآمدی داشته باشند باید مسوولان معافیت‌های مالیاتی را در نظر بگیرند.

وی با اشاره به محدودیت روزهای کرونایی و نبود رونق اقتصادی در صنف‌های مختلف، حمایت از اصناف و پویایی صنوف را برگ برنده جهش تولید ذکر کرد و همکاری مسوولان استان را در این مورد خواستار شد.

این مسوول صنفی استان اظهار کرد: مسوولان در این شرایط سخت و روزهای کرونایی باید اصناف را با تسهیلات بدون بهره و کم‌بهره حمایت کنند که جهش تولید در گرو همکاری و پیگیری مشکلات آنهاست.

به گفته حسنی، برای بهبود فضای کسب وکار و اشتغال و داشتن اقتصادی سالم و پویا به این بخش فعال از تلاش‌گران عرصه شکوفایی اقتصادی کشور توجه بیشتری شود.

همچنین رییس اتاق اصناف مهریز گفت: جهش تولید مورد تاکید مقام معظم رهبری با همکاری بخش‌های مختلف و فرهنگ‌سازی به خصوص همراهی اصناف محقق می‌شود.

محمدرضا زارع زاده افزود: رسیدگی به وضعیت اصناف به خصوص به خاطر شرایط کرونا جزو مطالبات برحق کسبه و اصناف شریف است که پیگیری آن را خواستاریم .

بازرسی اصناف و برنامه‌های بسیج در سطح استان و ساماندهی واحدهای بدون پروانه و رونق کسب وکارهای اینترنتی در صنوف مختلف از محورهای این نشست بود.

استان یزد ۵۰ هزار واحد صنفی دارد که ۲ هزار واحد آن مربوط به مهریز است و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۰ هزار و ۱۳۰ تن رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه بیان کرد: از ۲۴ ساعت قبل تا ظهر پنجم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که

از این تعداد یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد:  تاکنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲ هزار و ۸۹۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷  مورد آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از همه مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. به خصوص افراد سالمند و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون و دیابت دارند نیز موارد  بهداشتی را رعایت کنند. جوانان نیز فاصله گذاری با سالمندان را حفظ کرده و کمک کنند تا آنها کمتر از منازل خارج شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =