نخست وزیر عراق: تسلیم باج‌خواهی خارجی نخواهیم شد
مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق

تهران-ایرنا-"مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق شامگاه پنجشنبه گفت: ما در طرح‌های اصلاحات کشور، تسلیم باج‌خواهی خارجی نخواهیم شد.

به گزارش شبکه خبری "المیادین" الکاظمی که در نشستی با اداره پزشکی وزارت دفاع و بخش پزشکی الحشد الشعبی و با حضور "حسن التمیمی" وزیر بهداشت عراق سخن می‌گفت، افزود: من نخست وزیر منتخب مردم عراق نیستم، بلکه انتخاب من نتیجه چالش‌ها بود و ما یک برگه سفید برای اصلاحات در اختیار داریم.

الکاظمی همچنین با بیان این که بیماری کرونا یک چالش و مشکلات واقعی [برای عراق] ایجاد کرده است، اظهار داشت: تمام امکانات کشور برای مقابله با آن و بهبودی مبتلایان به کار گرفته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات عراق و آمریکا پرداخت و آن را مذاکراتی موفقیت‌آمیز خواند و تصریح کرد: این مذاکرات  بر حاکمیت عراق و [لزوم] خروج نیروهای آمریکایی از عراق متمرکز بود.
گفت‌وگوی راهبردی بغداد و واشنگتن ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۹۹) از طریق ویدیو کنفرانس برگزار و یک روز پس از آن بیانیه مشترکی درباره نتایج آن منتشر شد.

نخست وزیر عراق در نخستین کنفرانس خبری پس از این نشست گفت که عراق در این گفت‌وگو تحقق حاکمیت ملی را در اولویت خود قرار داده و سه بار تکرار کرد که هدف این گفت‌وگوها با آمریکا اول حاکمیت، دوم حاکمیت و سوم حاکمیت ملی عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =