فرماندار سنقر و کلیایی: مشکل آب شرب شهر سطر حل می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی تامین آب شرب مردم در ایام‌ تابستان را یک ضرورت دانست و عنوان کرد: مشکل چندین ساله آب شرب شرب شهر سطر به زودی حل می‌شود.

«غلامرضا مرتضوی» روز جمعه به ایرنا افزود: طی سال های اخیر شبکه آب شرب سطر به دلیل فرسودگی مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از طریق استان مجوز حفر چاه برای بهره برداری و تامین آب شرب این شهر و تحویل شبکه به اداره آب و فاضلاب شهرستان انجام و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
فرماندار سنقروکلیایی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: با اضافه شدن ۱۸۰ هکتار از اراضی زراعی دشت سطر به سامانه آبیاری نوین، این میزان به ۲ هزار و ۸۸۰ هکتار افزایش یافت.
مرتضوی اظهار داشت: در طول سال های اخیر به دلیل راه اندازی نشدن تعدادی از ایستگاه های پمپاژ آبیاری قطره ای در دشت سطر، این سیستم در ۱۸۰ هکتار از این اراضی اجرا نشده بود که با پیگیری های صورت گرفته این مقدار با اعتبار بیش از ۴۵ میلیارد ریال به شبکه آبیاری نوین مجهز شد. 
شهرستان سنقر و کلیایی با بیش از ۸۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه دارای ۲۷۱ روستا، ۲ شهر و هشت دهستان است.