۱۰ هزار واحد مسکن خیرساز در کشور در حال احداث است

اردبیل- ایرنا- مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور اعلام کرد: هم‌اکنون ۱۰ هزار واحد مسکن ویژه افراد بی‌بضاعت با همت افراد خیر در استان‌های مختلف کشور در حال احداث است.

فرهاد خاکی‌پور روز پنجشنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی طرح ۱۴۴ واحدی مسکن خیرساز شهر اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: انجمن خیرین مسکن ساز ایران از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی را در کشور احداث کرده و به واجدان شرایط تحویل داده است.

وی انجمن خیرین مسکن‌ساز را سازمانی مردم‌نهاد و خادم مردم بی‌بضاعت خواند و بیان کرد: این تشکل مردمی با استفاده از امکانات مردم و ظرفیت نهادهای دولتی، گام‌های جدی برای تامین سرپناه خانواده‎های کم توان مالی را آغاز کرده است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور خواستار مشارکت بیش از پیش خیرین در احداث مسکن ویژه افراد بی‌بضاعت شد و گفت: پروژه ۱۴۴ واحدی مسکن خیرساز شهر اردبیل که کلنگ زنی شد، با صرف ۲۵۰ میلیارد ریال در مدت ۳۶ ماه تکمیل شده و به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجتمع مسکونی خیرساز کلنگ زنی شده ۱۴۴ واحدی اردبیل در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۱۲ متر مربع و با زیربنای ۱۱ هزار و ۶۳۳ متر مربع در ۶ بلوک ۶ طبقه و در متراژ ۵۶ تا ۷۶ متر مربع طراحی شده است.

انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل تاکنون ۲۶۴ خانوار نیازمند و بی سرپناه را صاحب مسکن کرده است و امسال عملیات تکمیل ۲۳۰ واحد مسکونی را ادامه خواهد داد.

این تشکل مردمی با هم‎افزایی سازمان‎ها، نهادها و آورده متقاضیان هم‌اکنون تعدادی مسکن ویژه خیرساز در قالب پروژه ۳۰ واحدی ولیعصر (عج) نمین، ۱۴ واحدی آراللوی کوچک، ۲۴ واحدی شهرک ولیعصر (عج) گرمی، ۶ واحدی اسلام‌آباد پارس‌آباد و چندین واحد مسکونی خود مالکی تک واحدی در روستاها و شهرهای استان در دست اجرا دارد.

انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل فعالیت خود را با هدف خانه‌دار نمودن بی سرپناهان و نیازمندان از بهمن ماه ۱۳۸۸ شروع کرده و همگام با شهروندان خیر استان در بخش اجاره، رهن، تعمیر و احداث واحد مسکونی فعالیت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =