یادواره شهدای ۷ تیر در مزار شیخان قم برگزار شد

قم - ایرنا - یادواره شهدای هفتم تیر با حضور تعدادی از مسئولان استان قم به مناسبت هفته قوه قضاییه و یادواره شهدای هفتم تیر در مزار مقدس شیخان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم در این مراسم اظهار داشت: با کار فرهنگی و ارتقای معنوی جامعه می‌توان از حجم پرونده‌های قضایی کاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با بیان این‌که بسیاری از کمبودها و ایرادهایی که به ذهن اشخاص مختلف پیرامون قوه قضاییه می‌رسد، مربوط به مشکلات فرهنگی است، گفت: در وهله نخست، مردم باید با قوانین آشنا باشند، زیرا بخش مهمی از اختلافات و پرونده‌ها به خاطر عدم آشنایی با قوانین و مقررات است.

رئیس کل دادگستری استان قم نیز در این آیین گفت: وظیفه داریم با اجرای دقیق و صحیح قوانین، علاوه بر این‌که دین خود را به شهدا ادا می‌کنیم، به تبیین روزآمدی از احکام الهی دست یابیم و آن را به جهانیان ارائه کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری با اشاره به اتفاقات دهه ۶۰ به ویژه نخستین سال این دهه عنوان کرد: در این دهه خونین‌ترین اوراق انقلاب اسلامی را شاهد بودیم، سال‌هایی که ترور و وحشت از سوی منافقین در دستور کار قرار گرفته بود.

استان قم ۱۲ شهید در واقعه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد مزار ۹ تن از شهدا در قم است.

شهیدان علی هاشمی، محمد عینی، عماد کریمی بیژنی، سید نورالله طباطبایی نژاد، سید عبدالوهاب قاسمی، صادقی و غلامحسین حقانی در گلزار شهدای شیخان قم مدفون هستند و شهیدان محمد منتظری و عبدالحمید دیالمه نیز درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) دفن می‌باشند.

شهید آیت‌الله بهشتی اولین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی و ۷۲ تن از یاران وی در هفتم تیرماه ۱۳۶۰ بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت شهید رسید؛ اول تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =