بین اعتبارات تخصیصی استانی نسبت به درآمدها فاصله وجود دارد

اراک - ایرنا - نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بین اعتبارات تخصیصی نسبت به درآمدهای استانی فاصله وجود دارد که نیازمند پیگیری است.

حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی» روز پنجشنبه در نشست هماهنگی مجمع نمایندگان استان مرکزی با مدیرکل اقتصاد و دارایی، مدیرکل امور مالیاتی، نمایندگان بانک ها و بیمه های  استان مرکزی، افزود: تلقی مردم بر این است که این مهم عالانه مدیریت نشده و باید برای ساماندهی آن طبق قانون چاره‌اندیشی شود.

وی اظهار داشت: باید برای استان‌هایی که درآمد بیشتری را کسب می‌کنند مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شوای اسلامی گفت: مواردی از  الزامات قانونی که مربوط به دریافتی‌ها است به درستی اعمال می‌شود اما در بخش حقوق عامه  کم توجهی به چشم می‌خورد که  نیازمند بازنگری است.

 حجت الاسلام سلیمی افزود: چرا درصد بخشودگی مالیات در سایر استان‌ها از استان مرکزی بیشتر است باید به صورت شفاف این مهم مورد مقایسه قرار گیرد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: مراکز و صنایع تولیدی از تاسیسات زیربنایی استان‌ها استفاده می ‌کنند اما کارت بازرگانی این مراکز تولیدی در تهران به ثبت می‌رسد که لازم است این مهم مورد بررسی قرار گیرد.

«علیرضا نظری» افزود: مجلس شورای اسلامی سال ۹۴ در خصوص خانه‌های خالی و فاقد سکنه مصوبه داشته است و چون برای این مقوله مهم، مدیریت اعمال نشد، اکنون با توجه به رشد نقدینگی در کشور مردم با داشتن احساس ناامنی در اقتصاد، نقدینگی خود را به سمت مسکن حرکت می‌دهند.

وی اظهار داشت: پنج سال قانون مالیات از خانه‌های خالی عملیاتی نشد و اکنون با سه و نیم میلیون خانه خالی در سراسر کشوروجود دارد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون برای کنترل بازار مسکن از سوی نمایندگان مصوب شده اما اراده ای برای اجرای آن وجود نداشته است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی گفت: این استان سال گذشته با یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه اول کشور را کسب کرد.

«حسن میرزاخانی» افزود: یک سوم سرمایه گذاری خارجی کشور سال گذشته در استان مرکزی محقق شد.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۲ کرسی متعلق به حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است و پنج حوزه دیگر هرکدام یک نماینده در بهارستان دارند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =