۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83834058
۰ نفر

برچسب‌ها

الجزایر در مرز با مغرب پایگاه نظامی می‌سازد

تهران- ایرنا- الجزایر برای مقابله به مثل با اقدام مغرب در ساخت پایگاه نظامی در شرق، یک پایگاه نظامی در نزدیکی مرز خود با این کشور می‌سازد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه میدل ایست مانیتور به نقل از رسانه‌های محلی، مقامات الجزایر در حال برنامه ریزی برای ساخت یک پایگاه نظامی در مرز غربی کشور با مغرب هستند.

این موضوع به دنبال اعلام مقامات مغرب در مورد ایجاد یک پایگاه نظامی در مرز شرقی این کشور با الجزایر مطرح شده است.

به گزارش رسانه‌های محلی از جمله الشروق، مقامات الجزایر تصمیم کشور مغرب برای ساخت یک پایگاه نظامی در نزدیکی مرز را نوعی خصومت با الجزایر عنوان کرده‌اند.

سعدالدین عثمان نخست وزیر مغرب در ماه مه (اردیبهشت- خرداد) با صدور حکمی ۲۳ هکتار زمین را برای ساخت یک پایگاه نظامی جدید در منطقه جراده در شرق کشور اختصاص داد.

این درحالی است که بعدها مقامات این کشور تصریح کردند که این زمین به عنوان یک پادگان نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد نه پایگاه نظامی. آنها اضافه کردند که این مساله در پی تصمیم برای انتقال پادگان‌های نظامی به خارج از شهرها گرفته شده است.

همزمان تنش‌ها بین الجزیره و رباط به علت اینکه منطقه صحرای غربی توسط مقامات الجزایر اشغالی توصیف شد، مقامات مغرب را خشمگین کرده است.

صحرای غربی در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مغرب واقع شده که جبهه آزادیبخش پولیساریو و  پادشاهی مغرب بر سر کنترل آن اختلاف دارند.
جبهه پولیسارو در سال ۱۹۷۶ از تشکیل کشوری به نام "جمهوری صحرا" به مرکزیت "العیون" خبر داد که این خود با درگیری هایی در منطقه همراه بود، زیرا مغرب مخالف این امر است.
مغرب نوعی خودمختاری به صحرای غربی پیشنهاد داده، اما جبهه پولیساریو خواستار برگزاری همه پرسی با نظارت سازمان ملل برای استقلال جمهوری دموکراتیک عربی صحرا است.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =