۷۱ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان کرمانشاهی اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان کرمانشاه گفت: در سال ۹۸ با همکاری بانک مهر ایران ۷۱ میلیارد و ۲۴۳ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به ۹ هزار و ۹۵۲ نفر در استان پرداخت شد.

«غلامعلی عسگری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری این صندوق با بانک مهر ایران به منظور اعطای وام قرض الحسنه به نیازمندان، افزود: در سال ۹۸ در مجموع ۹ هزار و ۹۵۲ فقره وام قرض الحسنه به نیازمندان کرمانشاهی پرداخت شد که ۶ هزار و ۶۲۸ فقره از سوی صندوق امداد ولایت و باقی توسط بانک مهر ایران تامین و پرداخت شده است.

او با اشاره به اعتبار ۷۱ میلیارد و ۲۴۳ میلیون تومانی وام های پرداختی در سال گذشته، افزود: از این میزان ۴۲ میلیارد و ۷۵ میلیون تومان از سوی صندوق امداد ولایت استان و باقی از منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران تامین شده است.

وی ادامه داد: وام های قرض الحسنه در سه سرفصل اشتغال و خودکفایی، تامین ودیعه و هزینه های مسکن و سرفصل حمایتی (کارگشایی) به نیازمندان واجد شرایط تعلق می گیرد.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان کرمانشاه تصریح کرد: بیشترین وام پرداختی در سال گذشته با اعتبار ۳۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومانی به سرفصل وام های حمایتی اختصاص داشته که این وام ها با هدف گره گشایی از مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی و سایر موارد برای ۶ هزار و ۷۲۱ خانواده نیازمند در استان پرداخت شده است.

عسگری با اشاره به رسالت مهم این نهاد در ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای نیازمند، تصریح کرد: همچنین طی سال گذشته با پرداخت ۲۰ میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان وام اشتغال برای یک هزار و ۴۳۸ نفر در استان شغل پایدار و کسب و کار زودبازده ایجاد شده است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت هزار و ۸۴۷ خانوار از وام های ودیعه و تامین هزینه های مسکن با اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومان بهره مند شدند.

او با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعتبارات وام های پرداختی توسط صندوق امداد ولایت از محل سپرده های خیران نیک اندیش نزد این صندوق تامین می شود، ابراز امیدواری کرد: خیران همچنان با به امانت گذاشتن وجوه خود نزد این صندوق یاری رسان نیازمندان در حل مشکلات پیش رو باشند.

۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که در سال ۲۰۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به آنان پرداخت می شود.

از جمعیت ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۵۰۰ هزار نفر معادل ۲۶ درصد در ۲ هزار و ۵۹۵ روستای و مابقی در ۳۴ شهر زندگی می‌کنند.