۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۱
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83834055
۰ نفر

برچسب‌ها

رسیدگی به ۱۲ هزار و ۲۰۰ پرونده در دادگستری سلسله

خرم آباد- ایرنا- رئیس دادگستری سلسله گفت: ۱۲ هزار و ۵۸۴ پرونده پارسال وارد دادگستری شهرستان شد که احکام بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ پرونده از آنها صادر و مختومه شدند.

فریدون رواد روز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه و فعالان مجازی شهرستان سلسله در سالن جلسات دادگستری اظهار داشت: ۷۵ درصد از دعوت طرفین این پرونده ها از طریق ابلاغ الکترونیکی صورت گرفته و ۲۵ درصد همچنان به طریق سنتی انجام شده که علت آن مربوط به اشخاصی است که هنوز مشخصات خود را در سامانه سی ام اس وارد نکرده اند.

وی با اشاره به مزایای ابلاغ الکترونیکی، افزود: با استفاده از این شیوه، در هر کجای کشور اگر کسی مورد شکایت قرار گیرد بلافاصله از طریق ارسال پیامک متوجه می شود در صورتی که در شیوه سنتی گاه دیده شده که بسیاری از آرا از طریق غیابی صادر و سپس فرد از آن مطلع شده است. 

رواد با تاکید بر لزوم ثبت ثنای افراد در سیستم دستگاه قضا به منظور جلوگیری از اطاله دادرسی ها، افزود: سال گذشته ۲۵ درصد از پرونده های مطرح شده در شوراهای حل اختلاف منجر به صلح و ساز شد.

وی با اشاره به آموزش شوراهای حل اختلاف، گفت: کارکنان شوراها به آموزش نیاز دارند تا با روند دادرسی آشنا شوند و در این راستا سال گذشته ۲۰ دوره آموزشی معادل ۲۱۶ ساعت برای آنها برگزار شد که اقدامی بسیار ارزشمند بود.

رئیس دادگستری سلسله با اشاره به خدمات رایگان واحد ارشاد و معاضدت و استفاده از مشاوره رایگان وکلای دادگستری، عنوان کرد: در این راستا پنج هزار و ۶۴۴ نفر از مشاوره وکلا و مشاورین واحد ارشاد و معاضدت بهره مند شدند.

وی با اشاره به مشاوره قبل از صدور حکم طلاق برای ۱۴۳ زوج، افزود: ۶۲ زوج از این تعداد، به زندگی مجدد بازگشتند و برای تعداد ۱۳۴ زوج نیز کلاس های آموزش خانواده با استفاده از افراد متخصص برگزار شد.

رواد با اشاره به بهره مندی ۵۴۴ نفر از مشاوره تلفنی از طریق سامانه ۱۲۹، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۹ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان با احکام صادر شده رفع تصرف و آزادسازی شد.

وی با اشاره به صدور رای و اجرای ۵۶ پرونده تغییر کاربری اراضی زراعی و بازگشت به حالت زراعی این اراضی، افزود: ۴۰ کیلومتر از حریم راه های شهرستان نیز در مناطق مختلف رفع تصرف شد و همچنان ادامه دارد.

رئیس دادگستری سلسله با ابراز نگرانی از کاهش ازدواج و افزایش طلاق ها در شهرستان، گفت: سال گذشته ۳۵ درصد کاهش ازدواج و هفت درصد کاهش طلاق داشتیم و در حوزه مواد مخدر نیز با افزایش تعداد پرونده ها مواجه بودیم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از مسائل ریشه در مشکلات اقتصادی دارد، عنوان کرد: بیکاری و عدم اشتغال منشا بسیاری از جرائم است و می طلبد که دولتمردان در بحث ایجاد اشتغال پایدار و رفع مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی راکد شده و یا در حال تعطیل شدن ورود جدی داشته باشند.

رواد با اشاره به همکاری خوب مردم و اعضای شورای تامین و سایر ارگان های مرتبط با تامین امنیت مردم، بیان کرد: خوشبختانه حاصل این وحدت و همدلی وجود امنیت در شهرستان است، در سلسله جرائم سازمان یافته و خشن وجود ندارد و منازعات دسته جمعی دیده نمی شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =