۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83834044
۰ نفر

برچسب‌ها

حزب حاکم برنده انتخابات پارلمان مغولستان شد

پکن- ایرنا- کمیسیون انتخابات مغولستان اعلام کرد حزب «مردم» حزب حاکم بر مغولستان با کسب ۶۲ کرسی از ۷۶ کرسی، برنده انتخابات پارلمانی این کشور شده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری مونتسامه مغولستان،  دو ائتلاف انتخاباتی «آدم درست» و ائتلاف «شما و ما» نیز هر کدام یک کرسی بدست آورده اند.

گزارش حاکی است «نوروف آلتانخویاگ» نخست وزیر پیشین مغولستان هم که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات پارلمانی شرکت کرده بود یک کرسی کسب کرده است.

طبق این گزارش حزب مخالف دموکرات نیز بقیه کرسی ها یعنی ۱۱ کرسی را کسب کرده است.

کمیسیون ملی انتخابات مغولستان اعلام کرد که با وجود شیوع کرونا، نرخ مشارکت در این انتخابات به ۷۳.۶۴ درصد رسیده است که ۱.۵۴ درصد بیشتر از ۷۲.۱ درصد مشارکت در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۶ بود.

در این دوره از انتخابات پارلمانی مغولستان که هشتمین دور انتخابات از سال ۱۹۹۲ بعد از تصویب قانون اساسی جدید بود ۶۰۶ نامزد از ۱۳ حزب سیاسی،  چهار گروه متحد و ائتلافی در کنار ۱۲۱ نامزد مستقل به رقابت پرداختند.

در مجموع پارلمان مغولستان ۷۶ کرسی دارد و نمایندگان برای یک دوره ۴ ساله انتخاب می شوند.

مساحت مغولستان یک میلیون و ۵۶۵ هزار کیلومتر مربع است این کشور نوزدهمین کشور بزرگ جهان (پس از ایران) و در عین حال کم‌تراکم‌ترین کشور جهان است.

مغولستان در کل هشت هزار و ۱۱۴ کیلومتر مرز دارد که چهار هزار و ۶۷۳ کیلومتر آن با چین و سه هزار و ۴۴۱ کیلومتر آن با روسیه است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =