بازرسی از کارگاه‌های قالی‌بافی استان تهران برای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شد

تهران- ایرنا- مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بازرسی از کارگاه‌های قالی‌بافی و منازل در شهرستان‌های استان تهران تعطیل شد.

عباس اورنگ روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین افزود:تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین سازمان های خدمت‌رسان در سطح کشور، همچون سایر ارکان جامعه، تحت تأثیر کرونا قرار گرفته و با مشکلاتی مواجه شده است.
وی اظهار داشت: این سازمان حدود پنح برابر یارانه پرداختی از سوی دولت، هزینه‌های ماهیانه‌ای همچون پرداخت مستمری و هزینه درمان بیمه‌شدگان را پرداخت می‌کند و این در شرایطی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد بحران برای بسیاری از مشاغل، ورودی و وصولی سازمان تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.
اورنگ با اشاره به این که سازمان تأمین اجتماعی ماهانه ۱۴هزار میلیارد تومان هزینه تعهدات و پنج هزار میلیارد تومان هزینه درمان پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی معطوف به این امر است که با وجود مشکلات فراوان، تعهدات سازمان به موقع به افراد ارائه شود.
این مسئول ادامه داد: شیوع ویروس کرونا باعث شده تا برخی از مشاغل با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند و کارکنان کارگاه‌ها، نتوانند در محل کار خود حضور پیدا کنند لذا از مسئولان ادارات تأمین اجتماعی درخواست می‌شود تا بازرسی‌های خود را از کارگاه‌ها به حداقل رسانده و از بروز مشکل برای کارفرمایان، پیشگیری کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: بازرسی از کارگاه‌های قالی‌بافی، مراجعه به منازل مردم و بازرسی از کارگاه‌های پرخطر شهرستان‌های استان تهران تا عادی شدن شرایط تعطیل می‌شود تا بازرسان، خود عامل شیوع ویروس کرونا نبوده و سلامت آنان در معرض خطر قرار نگیرد.
اورنگ بااشاره به محروم بودن شهرستان پیشوا از استقرار اداره تأمین اجتماعی یادآور شد: سال گذشته بودجه ایجاد اداره تأمین اجتماعی در شهرستان پیشوا که تنها از شعبه اقماری برخوردار است، به تصویب رسید و تا پایان تابستان امسال، این شهرستان صاحب تأمین اجتماعی مستقل می‌شود تا از تردد مردم به ورامین جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =