عملیات اجرایی قطعه دوم بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس آغاز شد

لارستان- ایرنا- عملیات اجرایی ۲۵ کیلومتر قطعه دوم بزرگراه جهرم- لار- بندرعباس حدفاصل منصور آباد تا بخش بنارویه در حوزه استفاظی شهرستان لارستان، با حضور استاندار فارس آغاز شد.

استاندار فارس، پنجشنبه در آیین کلنگ زنی این محو مهم ترانیتی گفت: اولویت اداره کل راه و شهرسازی شهرستان لارستان با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان و حوزه معاونت عمرانی باید ابتدا تکمیل و شتاب بخشیدن به اجرای این پروژه از مسیرهای هموار این محور، باشد.

عنایت‌الله رحیمی افزود: بخش عظیمی از این محور بدون گردنه‌های خطرناک و به صورت جاده هموار است که پیمانکار باید اولویت خود را در گام نخست روی اتمام خاکبرداری، خاکریزی، احداث پل، قیرریزی، آسفالت و تکمیل نهایی پروژه قرار دهد.

وی بیان داشت: اداره کل راه و شهرسازی شهرستان لارستان و پیمانکار نباید انرژی و هزینه‌های خود را صرف اجرای کامل مسیر کنند بلکه باید به صورت مرحله‌ای و با اولویت مسیرهای هموار، اجرای طرح را آغاز کنند و پس از اتمام و بهره‌برداری از این مرحله، سراغ گردنه‌ها و نقطه‌های کور و خطرناک این محور بروند.

مدیرکل راه و شهرسازی شهرستان لارستان هم در این آیین، میزان اعتبار و قرارداد اولیه این پروژه را رقمی افزون بر ۸۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

محمدرضا باقری فرد اضافه کرد: عملیات اجرایی این طرح مهم راهسازی شامل، ۲۷۵ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۷۷۰ هزار متر مکعب خاکریزی و همچنین اجرای بیش از ۸۰ دستگاه پل و ابنیه فنی خواهد بود.

وی، با بیان اینکه محور لار- جهرم ۱۵۵ کیلومتر طول دارد که ۱۰۵ کیلومتر آن در حوزه اداره کل راه وشهرسازی لارستان است، گفت: تاکنون ۳۲ کیلومتر این محور ترانزیتی به بهره برداری رسیده است.

باقری فرد ادامه داد: بر اساس هدف‌گذاری که استان فارس و اداره کل راه و شهرسازی لارستان با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و همچنین حوزه معاونت عمرانی استانداری فارس انجام داده، مقرر شده ۹۲ کیلومتر باقی‌مانده از این محور طی سه مرحله به پیمانکار واگذار و تامین اعتبار شود که اقدامات اولیه لازم در این زمینه صورت گرفته است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =