نمایندگان مجلس به دور از منافع فردی، باید برای مردم کار کنند

تهران- ایرنا- نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: تعصبات قومی و حزبی زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و نمایندگان مجلس نیز باید به دور از منافع حزبی، اندیشه‌های فردی ، حب و بغض‌ها فقط برای مردم کار کنند.

حسین نوش‌آبادی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین اظهار داشت: انسان در طول زندگی خود به سه موهبت امنیت، عدالت و رفاه نیاز دارد و فعالیت تمام نهادها در جامعه اسلامی برای تحقق این سه اصل صورت می‌گیرد.
وی تأکید کرد: تعهد و رعایت موازین قانونی و تعامل با قوای سه‌گانه وظیفه تمامی مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس است.
وی تصریح کرد: من در ابتدا به عنوان یک شهروند سپس به نمایندگی از مردم ورامین، پیشواو قرچک منویات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و در امور نمایندگی مردم، هیچ تعلق شخصی و حزبی خاصی نداشته و تلاش دارم تا با  تعامل دوستانه و برادرانه و البته در چارچوب قانون، حرکت و به وظایف قانون‌گذاری و نظارت خویش در مجلس عمل کنم.
نوش‌آبادی گفت: نظارت بر عملکرد مسئولان، اجرای قانون و حمایت از مسئولان خدوم و متعهد انقلابی و جهادی وظیفه نمایندگان مجلس است.
این نماینده مجلس با اشاره به نیازهای شهرستان ورامین گفت: دشت ورامین از پیشینه وزین تاریخی برخوردار است و به فرموده امام راحل و رهبر معظم انقلاب، این شهرستان سرزمین پاکان است که با تلاش و ایثار باید کاری کرد که رفتارها و ناهنجاری‌ها، چهره آن را مخدوش نکند.
وی افزود: سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک با وجود آن که از استقلال سیاسی برخوردارند ولی مشکلات و نیازهای مشترکی دارند که با تعامل و همکاری مسئولان آن‌ها، این مشکلات با اولویت بندی قابل رفع است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی مهمترین درد مشترک سه شهرستان را راه‌های مواصلاتی و حمل و نقل به پایتخت عنوان کرد و افزود: اجرای حمل و نقل ریلی و اتصال به شبکه متروی تهران، از مطالبات بر زمین مانده مردم دشت ورامین است، موضوعی که سال‌ها قبل اجرای آن به عنوان مترو آغاز شد و با انحراف از مسیر اجرا، نتوانست نیاز مردم این سه شهرستان را برآورده کند.
وی از فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، به عنوان دیگر مشکل مردم شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا یاد کرد.
نوش‌آبادی دیگر مشکل این سه شهرستان را تأمین آب شرب و کشاورزی یاد کرد و افزود: سد ماملو با هدف تأمین آب موردنیاز دشت ورامین در حوزه کشاورزی و شرب احداث شد ولی حین اجرا، بخش‌های دیگری از آب آن  استفاده کردند، آب شرب مردم این سه شهرستان باید از سد ماملو تأمین شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: با اجرای فاز دوم خط انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین، بسیاری از نیازهای کشاورزی این منطقه به آب برطرف و از پیشروی پدیده مخرب فرونشست زمین جلوگیری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طی سه هفته گذشته، بیش از ۹۰ درصد از مراجعین به دفتر نماینده، افراد جویای کار بودند، با رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان در قالب جلسات تخصصی تسهیل و رفع موانع تولید، فعال‌تر شدن شهرک‌های صنعتی سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک و راه‌اندازی واحدهای راکد و یا در حال تعطیل، می‌توان مشکل بیکاری را در مطنقه برطرف کرد.
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: دشت ورامین از کمبود مراکز درمانی نیز رنج می‌برد، شهرستان پیشوا فاقد بیمارستان است، دو بیمارستان ورامین ظرفیت کافی برای پذیرش بیماران را نداشته و نیاز به تجهیز امکانات دارند و تنها بیمارستان قرچک هیچ‌گاه به ظرفیت تعداد تخت‌های اعلام شده دست نیافت.
این نماینده مجلس افزود: مدیران منطقه موظفند تا هنرمندانه،مشکلات را طبقه‌بندی و اولویت‌ها را در نظر گیرند و با تلاش و همت، مطالبات مردم را پیگیری نمایند چرا که کم‌کاری مسئولان، مردم را به آینده نظام ناامید می‌کند.
سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =