پیام تسلیت سفیر ایران در عراق به مناسبت سالروز شهادت آیت الله صدر

بغداد – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در پیامی سالروز شهادت آیت الله شهید «محمد محمد صادق صدر» (پدر مقتدا صدر رهبر جریان صدر) را به خاندان صدر تسلیت گفت.

«ایرج مسجدی» امروز (پنجشنبه) در این پیام که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته، آورده است که آیت الله شهید محمد محمد صادق صدر، از سمبل های جنبش مرجعیت دینی مجاهد در راه آزادی ملت عراق فارغ از هرگونه گرایشات است.

 وی ادامه داده است که بر همین اساس ایشان تبدیل به صدایی شنوا و یاور مستضعفان جهان شدند.

مسجدی در این پیام به خاندان صدر در عراق از جمله سید مقتدا صدر فرزند آیت الله شهید محمد محمد صادق صدر به این مناسبت تسلیت گفته است.

آیت الله شهید صدر (۱۹۲۳ – ۱۹۹۹) حسب تاریخ هجری قمری در دوم ذی القعده ۱۴۱۹ به دست رژیم بعث صدام به شهادت رسید.

شهید صدر یکی از مراجع برجسته زمان خود بود که در دوره ۱۵ ساله ای که حضرت امام خمینی (ره) در نجف اشرف اقامت داشتند، در محضر ایشان تلمذ کرده که حاصل آن، کتابی است که درباره ولایت فقیه به رشته تحریر در آورده و در آن به کرات به دیدگاه های امام راحل در اثبات ولایت فقیه استناد کرده است.

آیت الله شهید صدر در مدت حیات خود، چندین کتاب درباره مسائل مختلف اسلامی و فقهی به رشته تحریر درآورده که «موسوعه المهدویه» یکی از این کتاب های برجسته است.

شهید صدر در دهه ۹۰ قرن گذشته به دلیل مخالفت های صریحی که با رژیم بعث صدام داشت، در ۱۸ فوریه ۱۹۹۹ به همراه دو فرزندش در مسیر نجف – کوفه در عملیاتی تروریستی به شهادت رسید.

هر ساله علاقه مندان و دوستداران این شهید مجاهد سالروز شهادت او را در عراق گرامی می دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =