دستگاه قضایی عملکرد مدیران کرمانشاه را بررسی می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- رییس‌کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر اینکه دادگستری استان در کنار مدیران سالم و توانمند است، گفت: عملکرد مدیران هر ماه ارزیابی می‌شود تا میزان آسیب‌ها و هزینه فعالیت آنها برای کشور و استان مشخص شود.

پرویز توسلی زاده روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: در دوره ریاست جدید قوه قضاییه مردم‌ به عملکرد این دستگاه بسیار امیدوار شده اند؛ باید در این دوره در راستای تحقق گام دوم انقلاب باجدیت حرکت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در این دوره، قوه قضاییه به دنبال افزایش اعتماد عمومی و جلب رضایت مردم‌ است، افزود: مدیران‌ استان باید مشکل مردم را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
رییس کل دادگستری کرمانشاه کاهش پرونده های ورودی، اقناع سازی عمومی و همراهی با سایر قوا را از اولویت های اصلی دستگاه قضایی دانست و گفت: صلح و سازش و حمایت از تولید از اولیت کارهای ما در استان کرمانشاه محسوب می‌شود.
توسلی زاده، ریشه بسیاری از مشکلات استان را در زیرساخت های اجتماعی و مشکلات مدیریتی دانست و گفت: مسوولیت پذیری مدیران استان ضعیف است از این رو باید مسوولیت پذیری را افزایش دهیم؛ مدیران باید دانش کامل برای رسیدن به تعالی را داشته باشند.
وی تصریح‌ کرد: عملکرد مدیران باید با شاخص های ریاضی قابل مقایسه باشد و در صورت ناتوانی باید پاسخگو باشند.
رییس کل دادگستری کرمانشاه، نبود سلامت اداری را یکی از آسیب های جدی استان‌ دانست و اظهارداشت: باید پرسید چرا برخی پروژه های عمرانی استان منجر به برکناری مدیران پروژه می شود تا سرمایه های کشور هدر برود.
توسلی زاده با بیان اینکه هرچه مدیران خوب عمل کنند آسیب ها و تهدیدها کاهش پیدا می کند، ادامه داد: دستگاه قضایی به عنوان دستگاه حاکمیتی حامی و در کنار مدیران خوب و سالم قرار دارد.
وی تصریح کرد: مدیری که در زیرمجموعه اش اختلاس انجام شود مدیر مطلوبی نیست و پرهزینه محسوب می شود.