پرنده کمیاب از چنگال موتورسواران در فسا رها شد

شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: یک بهله پرنده شکاری کمیاب از نوع "سارگپه" به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال از راکبان یک دستگاه موتورسیکلت در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ فرج رستمی، پنجشنبه بیان داشت: ماموران انتظامی پاسگاه امامزاده اسماعیل (ع) شهرستان فسا حین گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه موتورسیکلت که حامل یک بسته بود شک کرده و به راکب آن دستور توقف دادند.

وی افزود: راکب موتورسیکلت با رها کردن بسته با استفاده از تاریکی شب از محل مورد نظر گریخت و از بسته همراه او یک بهله پرنده شکاری از نوع سارگپه کشف شد.

رستمی با بیان اینکه پیگیری برای شناسایی راکب موتورسیکلت ادامه دارد، گفت: کارشناسان ارزش این پرنده را ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

به گفته وی، با دستور مقام قضایی پرنده مکشوفه برای رهاسازی در دامان طبیعت، تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا شد.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

سارگپه، پرنده‌ شکاری کوچک‌تر از عقاب، با جثه‌ای متوسط و تو پُر است که سری کوچک و گرد روی گردنی کلفت دارد، دارای بال‌های پهن و دم کوتاه است، رنگ پر و بال این پرنده بسیار متنوع است.
این پرنده که قلمرو طلب است در ارتفاع سه هزار و ۶۰۰ متری زندگی می‌کند و لانه خود را بر روی درختان بلند در صخره‌ها می‌سازد.

سارگپه، نقش بسزایی در اکوسیستم (بوم سازگان) و زنجیره غذایی حیات وحش ایفا می‌کند اما برخی افراد سودجو بدون داشتن اطلاع از این اهمیت زیست محیطی، اقدام به شکار و فروش آن می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =