۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 83833904
۰ نفر

برچسب‌ها

داوران شانزدهمین جشنواره تئاتر تیرنگ معرفی شدند

ساری - ایرنا - با معرفی داوران شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ ، رقابت نمایشنامه‌های ارسالی برای این رویداد فرهنگی در مازندران آغاز شد.

دبیرخانه دائمی جشنواره ملی تئاتر  بومی تیرنگ برای شانزدهمین دوره این جشنواره اسامی داوران این رویداد سراسری را اعلام کرد.

یاسر محمودی برنتی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و دبیر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ گفت: حسن دولت آبادی نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، سینا دلشادی رئیس پیشین حوزه هنری مازندران و نویسنده و کارگردان تئاتر و ایوب آقاخانی هنرمند شناخته شده تئاتر کشور سه داور این دوره از تیرنگ خواهند بود.

وی افزود: از آنجا که شیوع کرونا و شرایط ایجاد شده وضعیت مبهمی را در جامعه ایجاد کرده چندی پیش بخش اجراهای پژوهشی این جشنواره حذف شد ، اما با هدف احترام به گروه‌های راه یافته به جشنواره، همزمان با برگزاری اختتامیه در مرداد ماه امسال هدایایی برای شرکت‌کنندگان این بخش ارسال خواهد شد.

محمودی برنتی با بیان اینکه شانزدهمین جشنواره تئاتر بومی تیرنگ به دلیل شرایط موجود فقط در بخش نمایشنامه برگزار می‌شود، گفت : آثار رسیده به دبیرخانه برای داوران فرستاده شده و تا پایان تیر ماه نتیجه نهایی نیز اعلام خواهد شد.

 شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ از سوی واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و با محوریت موضوعی بررسی نقش مراسم آیینی مذهبی در زندگی، پرداختی به نقش انقلاب اسلامی در احیا و هویت بخشی آیین‌ها، روایتی نمایشی از شخصیت‌های برجسته مبارز علیه استعمار و استبداد، نقش و کارکرد آیین، بازی و سرگرمی و نمایش در تعمیق معرفت دینی و اشاعه سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین افزایش روحیه امید و نشاط در جامعه برگزار می‌شود.

در دوره‌های اخیر جشنواره تئاتر بومی تیرنگ شامل اجراهای پژوهشی و میدانی هم بود که اجراهای پژوهشی در سالن نمایش و اجراهای میدانی در بوستان ملل و بوستان ولایت ساری برگزار می‌شد.

با توجه به حذف بخش پژوهشی و نمایشی جشنواره، تیرنگ شانزدهم تاریخ برگزاری ندارد و فقط آثار پژوهشی داوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =