معاون وزیر صمت: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نیاز به حمایت دارد

آبادان - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حیات تولید به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی وابسته است، گفت: وزارت صمت برای افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در تلاش است.

به گزارش ایرنا محسن صالحی‌نیا پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از واحد تولید دستمال کاغذی در شهرک صنعتی آبادان اظهار داشت: افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی یکی از اهداف وزارت صمت است تا فرآیند تولید در کشور بهبود یابد.

وی افزود: کاهش سرمایه‌گذاری ثابت یکی از مشکلات موجود در کشور است لذا باید برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کنیم.

معاون وزیر صنعت،  معدن و تجارت گفت: واحدهای تولیدی خواستار افزایش هزینه تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید شده‌اند و انتظار دارند بانک‌ها سرمایه در گردش را برای آنها افزایش دهند.

وی افزود: یکی از راهکارهای وزارت صمت در سال جاری حمایت از واحدهایی است که ظرفیت تولید آنها پایین‌تر از ظرفیت واقعی است تا بتوانند ظرفیت تولید را به مقدار واقعی برسانند.

صالحی‌نیا با اشاره به ظرفیت‌های مناسب شهرک‌های صنعتی استان خوزستان گفت: هفت درصد از ظرفیت شهرک‌های صنعتی در استان خوزستان واقع است که ارزش‌ افزوده بالایی دارند.

وی با تاکید بر لزوم حرکت ماشین‌آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی به سمت بومی‌سازی افزود: این اقدام در توسعه واحدهای کوچک و قطعه‌ساز موثر و می‌تواند زمینه افزایش فعالیت‌های این واحدها را فراهم کند.

کارخانه بسته‌بندی دستمال کاغذی‌ امروز  با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آبادان به بهره‌برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =