ترامپ تصمیم جنجالی خود را در مورد الحاق کرانه باختری اعلام می کند

تهران- ایرنا- "کلین کانوی" مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برغم هشدار سازمان ملل در خصوص الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی گفت: دونالد ترامپ تصمیم خود در این باره را اعلام خواهد کرد.

به گزارش تارنمای شبکه صهیونیستی آروتز شوع، کانوی به خبرنگاران گفت که گفت وگوهایی در مورد الحاق کرانه باختری در کاخ سفید صورت گرفته و دونالد ترامپ نتیجه را اعلام خواهد کرد.

به گفته مشاور رئیس جمهوری آمریکا، او (ترامپ) در گذشته در این باره صحبت کرده و خبر مهمی را خواهد داد.  

درحالیکه از زمان ریاست جمهوری ترامپ تنش‌ها بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها دوباره افزایش یافته و احتمال از سرگیری مبارزات گسترده فلسطینی‌ها وجود دارد، کانوی مدعی شد: تمام سناریوهای فاجعه بار گذشته از بین رفته است. ترامپ می‌خواهد یک مامور صلح در خاورمیانه باشد و برای آن تلاش می‌کند.

اقدام آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای شروع طرح الحاق کرانه باختری با واکنش گسترده جامعه جهانی به خصوص اتحادیه اروپا و سازمان ملل مواجه شده است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را جدی‌ترین گام در راستای نقض قوانین بین المللی عنوان کرده و از رژیم صهیونیستی خواسته تا از این طرح دست بکشد.

اتحادیه اروپا نیز به دنبال توافق تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس رهبر حزب آبی‌سفید برای آغاز طرح الحاق کرانه باختری از اول ماه ژوئیه (۱۱ تیر)، مخالفت‌های خود با طرح صهیونیست‌ها را اعلام و تهدید به تحریم رژیم صهیونیستی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =