نماینده شهرکرد: ساختار بودجه‌ریزی کشور نیازمند اصلاح است

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، ساختار بودجه‌ریزی فعلی در کشور را بی‌عدالتی در حق استان‌های کمتر برخوردار دانست و گفت: اصلاح این ساختار از اولویت‌های مجمع نمایندگان استان است.

احمد راستینه هفشجانی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان افزود: یکی از مهمترین علت‌های طولانی شدن روند اجرای طرح‌های استان، تخصیص نامناسب بودجه است که اصلاح این رویه که از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز به شمار می‌رود ،مورد توجه نمایندگان استان است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های قانونی موجود در بودجه سال ۹۹، تصریح کرد: بهره‌گیری نامناسب برخی از مدیران استان از این ظرفیت‌ها، چالش دیگری در طولانی شدن عمر طرح‌ها است که رفع آن نیازمند اراده جهادی و کار شبانه‌روزی است.
راستینه در ادامه با تاکید بر تکمیل و اجرای کامل مصوبات سفر رییس جمهوری در استان، اظهار داشت: دستگاه‌ها در خصوص عملکرد خود در این حوزه گزارش دهند و چنانچه کوتاهی در این خصوص صورت گرفته، شفاف‌سازی شود.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی را مهمترین راهکار مدیریت محدودیت‌های اعتباری در استان دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی تلاش خود را برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به کار گرفته و هوشمندی لازم را در انعطاف‌های قانون بودجه داشته باشند.
راستینه، مدیریت رواناب‌ها، تمرکز بر برپایی نمایشگاه‌های عرضه و معرفی محصولات استان و تغییر کاربری فضاهای بدون استفاده ادارات و دستگاه‌ها را از راهکارهای تسهیل در پیشبرد برنامه‌های استان برشمرد.

به گزارش ایرنا،در این نشست نحوه توزیع شهرستانی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹، توزیع اعتبارات ماده ۲۳ قانون جرائم راهنمایی و رانندگی، احداث مجتمع خدماتی بین‌راهی، طراح انتهای کمربندی جنوب شهرکرد و واگذاری یک سوله از سوی استانداری به پارک علم و فناوری به تصویب اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =