زندان مرکزی مشهد به سامانه دادرسی الکترونیک متصل شد

مشهد- ایرنا- همزمان با هفته قوه قضائیه با برقراری ارتباط الکترونیکی بین دادگستری کل خراسان رضوی و زندان مرکزی مشهد، طرح دادرسی الکترونیک در این زندان روز پنجشنبه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی، همزمان با چهارمین روز هفته قوه قضائیه با عنوان روز عدالت الکترونیک و فناوری‌های نوین، طرح دادرسی الکترونیک در راستای سیاست‌های قوه قضائیه و سازمان زندان‌های کشور با حضور رییس کل دادگستری استان، دادستان و معاونین وی افتتاح شد.

مدیر کل زندان‌های خراسان رضوی درحاشیه این مراسم گفت: اجرای طرح الکترونیکی دادرسی نقطه عطفی در آئین دادرسی دستگاه قضایی کشور بوده و موجب تسریع و افزایش دقت در فرایند دادرسی، رفع بلاتکلیفی متهمان، کاهش اعزام زندانیان به مراجع قضایی و استفاده بهینه از زمان و سرمایه نیروی انسانی خواهد شد.

خشایار جمشیدی افزود: با توسعه و تداوم این شیوه از رسیدگی به پرونده‌های قضائی،  گره بسیاری از مشکلات قضائی زندانیان گشوده خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت رسیدگی به مشکلات زندانیان ادامه داد: امروز کلید این رویداد مبارک زده شد و در جریان برقراری ارتباط الکترونیکی بین دادگستری کل و زندان مرکزی مشهد، جلسه رسیدگی به اتهام یکی از متهمین به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد و با موفقیت به پایان رسید.

۱۱ زندان به همراه کانون اصلاح و تربیت و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران زیرپوشش اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی است.

براساس اعلام مسوولان قضایی خراسان رضوی شمار زندانیان این استان با کاهش طی سال‌های گذشته به حدود ۱۶ هزار نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =