رییس شورای ائمه جمعه یزد: با اقامه نمازجمعه در تفت و میبد موافقت شد

یزد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: با موافقت ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا و اعلام وضعیت سفید بعد از گذشت حدود چهار ماه فردا نمازجمعه در شهرهای تفت و میبد اقامه می‌شود.

شهر تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی و میبد همدر ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد و مجموع جمعیت این ۲ شهرستان ۱۵۵ هزار نفر است.

حجت‌الاسلام رضا شریفی روز پنجشنبه  در گفت و  گو با ایرنا افزود: فردا علاوه بر این ۲ شهر در تمامی مناطق دیگر استان  نیز شاهد اقامه نمازجمعه هستیم.

وی ادامه داد: نمازجمعه با حضور مردم و طبق مقررات ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا و رعایت دقیق نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه می‌شود.

این مسوول از نمازگزاران خواست با ماسک، همراه داشتن مهر و جانماز aowd و با خودداری از به همراه آوردن کودکان در مراسم عبادی سیاسی نمازجمعه شرکت کنند.

شریفی اظهار کرد: پرهیز افراد سالمند دارای علایم بیماری به خصوص تنفسی از حضور نماز جمعه باید توسط مردم جدی گرفته شود.

پیرو درخواست ستاد ملی مبارزه با پیشگیری بیماری کرونا برای حفظ سلامت مردم، تعطیلی محل‌های اقامه نمازجمعه از نهم اسفند سال گذشته در استان آغاز شد.

در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت  استان یزد نمازجمعه اقامه می‌شود.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۰ هزار و ۱۳۰ تن رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه بیان کرد: از ۲۴ ساعت قبل تا ظهر پنجم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که ا زاین تعداد یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد:  تاکنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲ هزار و ۸۹۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷  مورد آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از همه مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. به خصوص افراد سالمند و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون و دیابت دارند نیز موارد  بهداشتی را رعایت کنند. جوانان نیز فاصله گذاری با سالمندان را حفظ کرده و کمک کنند آنها کمتر از منازل خارج شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =