میدان عملیاتی بندر امیرآباد ۷۰۰ هکتار افزایش می‌یابد

ساری - ایرنا - مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد از افزایش ۶۰۰ تا ۷۰۰ هکتاری میدان عملیاتی این بندر خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، محمدعلی اصل سعیدی پور در دیدار با استاندار مازندران افزایش میدان عملیاتی بندر را  یکی از برنامه های در نظر گرفته شده در طرح جامع بندر معرفی کرد.

وی با اعلام این که طرح جامع بندر در دست تهیه است ، گفت : با تصویب و ابلاغ ین طرح در ۲ تا سه ماه آینده ۶۰۰ تا ۷۰۰ هکتار به منطقه عملیاتی بندر امیرآباد اضافه می شود که شکوفایی بیش از پیش بندر امیرآباد را رقم‌می زند .

سعیدی پور تاکید کرد : حمل و نقل ریلی و اجرای طرح توسعه جامع بندر به میزان ۷۰۰ هکتار از جمله برنامه هایی است که با پیگیری های استاندار مازندران در بندر امیرآباد دنبال می شود.

رهایی امیرآباد از رسوب کالا 

مدیر منطقه ویژه اقتصاید امیرآباد از توقف و رسوب کالا در بنادر کشور به عنوان یک چالش اساسی نام برد و گفت : از جمله بنادری که با پیگیری استاندار به خوبی برای خروج کالا از آن اقدام شد، امیرآباد است و هم اکنون روزانه ۲ تا سه هزار تن کالا از این بندر خارج می شود.

وی توضیح داد : این اقدام موجب شده که ظرفیت آزاد برای پذیرش کشتی ها و بار جدید مهیا شود و یک نوید خوب برای آینده است و با هماهنگی های درون استانی و پیگیری ها و حمایت های استاندار، ارتباط ما با سازمان پشتبیبانی امور دام و غله برقرار شد و تداوم دارد.

سعیدی پور جذب سرمایه گذاری را از دیگر برنامه های این بندر و از محورهای نشست با استاندار مازندران برشمرد و گفت : ۶ فقره قرارداد جدید سرمایه گذاری در راستای توسعه بندر با پشتیبانی مقام عالی دولت در استان در دستور کار بندر امیرآباد قرار دارد که پیش بینی می شود ۲ تا سه ماه آینده منعقد شود.

وی تدارک جذب بار جدید را از دیگر برنامه های این بندر بیان کرد و افزود : امیدواریم با راه اندازی رورو ریلی که پروژه ای ملی و تنها پروژه روررو ریلی بنادر کشور و در دست ساخت است، حمل و نقل ریلی در بندر رونق پیدا کند.

استاندار مازندران در این دیدار با اشاره به اینکه بندر امیرآباد ظرفیتی کم بدیل در کشور و از زیرساخت های توسعه مازندران است، گفت: باید از توانمندی این بندر برای دسترسی به بازارهای هدف بهره گیری کنیم.

احمد حسین زادگان توسعه بخش های مختلف بندر امیرآباد را از جمله برنامه های استان عنوان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت بنادر مازندران در افق نگاه و برنامه ما قرار دارد.

وی ادامه داد: در دیپلماسی اقتصادی مازندران خصوصا برای اتصال به بازارهای منطقه و رساندن محصولات تولیدی، مرکبات و کیوی استان به نقاط هدف صادراتی، بنادر در کنار فرودگاه ها نقش محوری دارند.

استاندار مازندران تاکید کرد: توسعه بنادر باید با برنامه و پیگیری شبانه روزی به عنوان محور ارتباط مازندران با برخی بازارهای منطقه دنبال شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =