شرکت نفت کردستان از احداث جایگاه CNG استقبال می‌کند

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: این شرکت از ایجاد جایگاه CNG توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان استقبال می‌کند و فرآیند ارائه مجوز برای احداث آن را تسهیل کرده است.

عبدالله گیتی‌منش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران دومین کشور در جهان از لحاظ داشتن میادین گازی است، استفاده از گاز سی ان جی به عنوان سوخت خودرو بیشتر مورد تاکید وزارت نفت است.

وی با بیان اینکه روزانه یک میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور تولید می‌شود، اضافه کرد: این در حالی است که مصرف گاز سی ان جی در بخش حمل و نقل، فقط ۲۰ میلیون مترمکعب است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان یادآور شد: توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران به سمت ایجاد جایگاه سی ان جی بروند تا استفاده از این سوخت در بین مردم نیز نهادینه شود.

گیتی‌منش با بیان اینکه بحث توسعه جایگاه‌های سی ان جی در کشور مطرح است، تاکید کرد: این سوخت از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر و از نظر زیست محیطی نیز پاک‌تر است.

وی از در دست احداث بودن ۲ جایگاه سی ان جی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه حدود ۴۴۰ هزار مترمکعب گاز سی ان جی در کردستان مصرف می‌شود.

۸۰ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و ۵۲ باب CNG در کردستان به مردم خدمات می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =