کرمان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان گفت: کرمان، به‌عنوان یکی از ۱۲شهر منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده افزود: ۱۲ شهر به‌عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک با همکاری یونیسف و وزارت کشور انتخاب شدند که کرمان نیز یکی از این شهرهای منتخب است.

وی با اشاره به نشست کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور، اظهار داشت: در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، پس از بررسی نتایج ارزیابی شهرهای متقاضیِ پایلوت شهر دوستدار کودک، براساس ارزیابی عملکرد، ۱۲ شهر به‌عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان افزود: در ارزیابی عملکرد وزارت کشور، علاوه بر کرمان، تهران، تبریز، رشت، سمنان، شیراز، گرگان، مشهد، همدان، یزد، بندرعباس و اِوز نیز ازجمله شهرهای منتخب شهر دوستدار کودک هستند.

عالم‌زاده ادامه داد: در این زمینه ۷۰ شهر با وزارت کشور مکاتبه داشتند و درخواست خود را برای انتخاب به‌عنوان شهر دوستدار کودک ارسال کردند که از این تعداد، مدارک ۴۵ شهر که بعضاً کلان‌شهر و شهرهای بزرگ بودند، قابل بررسی بود و از این تعداد نیز، ۱۲ شهر، به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان بیان کرد: مرحله پایلوت به‌طور رسمی پس از امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری‌ شهرهای پایلوت و وزارت کشور شروع خواهد شد.

عالم‌زاده با اشاره به اهمیت انتخاب کرمان به‌عنوان یکی از ۱۲ شهر پایلوت دوستدار کودک گفت: دبیرخانه شهر دوستدار کودک در شهرداری کرمان، از حدود یک‌سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و این در حالی است که در سایر شهرداری‌های بعضی کلان‌شهرها، این تشکیلات که باید در قالب اداره دوستدار کودک فعالیت کند، سال‌ها پیش تشکیل شده است.

شهر دوستدار کودک، شهر یا اجتماع محلی است که در آن نظرها، نیازها، اولویت‌ها و حقوق کودک، بخشی جدایی‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی باشد.

چشم‌انداز ابتکار شهر دوستدار کودک یونیسف این است که «همه کودکان و جوانان باید بتوانند از کودکی و جوانی خود لذت ببرند و از طریق احقاق برابر حقوق خود در شهر و اجتماع محلی‌شان، توانایی‌های بالقوه خود را به‌طور کامل به فعل درآورند.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =