۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83833788
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۲.۲ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف سمنان منجر به سازش شد

سمنان- ایرنا- رییس شورای حل اختلاف استان سمنان گفت: ۵۲.۲ درصد پرونده‌ها در شورای حل اختلاف استان سمنان در هفت ماه پایان سال گذشته منجر به سازش شد که در این زمینه استان رتبه هفتم کشوری را به خود اختصاص داد.

محمدعلی امیری روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن اجتماعات اداره کل دادگستری استان سمنان ابراز داشت: از شهریور تا پایان اسفند سال گذشته ۸۲ درصد پرونده‌های کیفری و ۵۳ درصد پرونده‌های حقوقی به شورای حل اختلاف استان سمنان ارجاع داده شد.

وی اضافه کرد: ۴۲ هزار و ۹۳۴ پرونده سال گذشته در شورای حل اختلاف استان تشکیل شد که تعداد زیادی از این پرونده‌ها قابلیت سازش دارد.

رییس شورای حل اختلاف استان سمنان ادامه داد: ۳۹ هزار و ۵۰۰ پرونده از مجموع ۴۲ هزار و ۹۳۴ پرونده تشکیل شده در شورای حل اختلاف استان سمنان قابلیت سازش دارد.

وی بیان کرد: آخرین پرونده تشکیل شده در شورای حل اختلاف استان سمنان مربوط به یک پرونده قتل در شاهرود بود که با رضایت اولیای دم و صرف نظر از قصاص نفس پرونده به سازش منجر شد.

امیری تصریح کرد: شورای حل اختلاف استان سمنان دارای ۱۰۸ شعبه است که از این تعداد ۵۴ شعبه شهری و ۵۴ شعبه روستایی است.

رییس شورای حل اختلاف استان سمنان خاطرنشان کرد: ۵۴ قاضی و ۳۶۸عضو در شعبه‌های مختلف شورای حل اختلاف به رسیدگی به پرونده‌ها در استان سمنان مشغول به فعالیت هستند.

هفتم تیر ۱۳۶۰ سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری، در تاریخ ایران اسلامی به پاس معمار اصلی قانون اساسی و اولین رئیس قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قوه قضاییه ثبت شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =