تمامی واحدهای تولیدی مازندران امسال از تملک بانک‌ها خارج می‌شود

نوشهر - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اعلام این که ۱۴۰ واحد تولیدی استان هم اکنون در تملک بانک‌ها قرار دارد ، گفت که تمامی این واحدها تا پایان امسال آزاد شده و به چرخه تولید باز می‌گردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان های عباس آباد ، تنکابن و رامسر که در عباس آباد برگزار شد ، افزود: یکی از راهبردهای مهم دولت تدبیر و امید گام برداشتن در جهت تحقق شعار رهبری است و در این راستا رفع تملک واحدهای تولیدی مازندران اولویت نخست است.

وی با اشاره به اجرای ۲۲ طرح تولیدی به صورت نیمه تمام در مازندران ، گفت : باید موانع و مشکلات اجرای این طرح ها رفع شود تا با اجرای کامل آنها شاهد سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در منطقه باشیم.

خیریانپور به جلسه امروز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سه شهرستان غربی مازندران اشاره کرد و اظهار داشت : یکی از مهم ترین تصمیمات این کارگروه در بخش گردشگری بود تا با توجه به ۴۳ مجوز ساخت اسکله دریایی صادر شده ، بستر و زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذار در این منطقه فراهم شود. 

معاون استانداری مازندران حمایت از زراعت چوب با هدف رونق تولید و اشتغال را یکی دیگر از مصوبات این نشست بر شمرد و افزود : با توجه به بررسی های صورت گرفته در تنکابن ، عباس آباد و نوشهر از ۹۵۳ قطعه ۱۰ هکتاری در این مناطق ۲۱۳ قطعه آن متروکه است.

وی ادامه داد : با توجه به هدف گذاری چهار هزار هکتار زراعت چوب در مازندران برای سال جاری ، باید این قطعات متروکه زیر کشت چوب بروند تا علاوه بر محصولاتی که از از این طریق به دست می آیند و برای تولید مواد اولیه سلولوزی مورد استفاده قرار گیرد ، اقدامی هم برای حفظ جنگل ها منطقه انجام شده باشد.

خیریانپور رونق متوازن استان را سیاست مستمر دولت تدبیر و امید و مسئولان استانی برشمرد و گفت : ایجاد اتاق بازرگانی و شعبه ای از نمایشگاه بین المللی در غرب مازندران هم خواسته مردم منطقه و هم ضروری بود که امسال بر اساس مصوبه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید ، این امکانات در منطقه فراهم خواهد شد.

وی همچنین از مطرح شدن ۱۵ فقره پرونده با موضوعات گردشگری ، صنعتی و کشاورزی در جلسه امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان و تعیین مصوبات برای رفع موانع و مشکلات آنها خبر داد.

سومین جلسه شورای اداری مازندران روز پنجشنبه با حضور استاندار ، معاونین و مدیران کل و با هدف بررسی مشکلات شهرستانهای عباس اباد ، رامسر و تنکابن در عباس آباد برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha