استاندار اردبیل: با عرضه کالا به قیمت نامتعارف برخورد می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: با توجه به تاثیرپذیری قیمت برخی کالاها از وضعیت اقتصادی کشور، با عرضه کالا توسط تولیدکنندگان و فروشندگان به قیمت نامتعارف برخورد می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،  اکبر بهنامجو  افزود: با توجه به پایین آمدن درآمدهای نفتی و کاهش ارز وارداتی به کشور قیمت برخی کالاها بالا رفته که قیمت مصوب به تولیدکنندگان اعلام شده و باید رعایت شود.

وی بیان کرد: در صورتی که عرصه کالاها و اقلام مورد نیاز مردم به قیمتی بالاتر از قیمت مصوب عرضه شود با آن برخورد خواهد شد.

استاندار اردبیل تلاش برای جذب تسهیلات، رونق تولید و راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و در حال احداث را گامی برای افزایش ثروت و ارتقای معیشت مردم استان دانست.

وی تشریح کرد: تلاش می‌کنیم با جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی ، گردشگری و کشاورزی زمینه تولید ثروت و رونق اقتصادی در استان فراهم شود.

بهنامجو با اشاره به برخی ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان‌های استان از ایجاد زیرساخت‌های لازم در این مناطق برای رونق گردشگری خبر داد.

وی دریاچه‌های گردشگری در گرمی، پارس‌آباد و پل‌های معلق در مشگین‌شهر و هیر را از جمله این ظرفیت‌ها عنوان کرد.

استاندار اردبیل در ادامه به اقدامات انجام گرفته در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی در بخش راه، صنعت، واحدهای فناوری و راه‌آهن اشاره کرد و از پیگیری مستمر توسط مسوولان و نمایندگان استان برای تکمیل این فعالیت‌ها خبر داد.

وی از تامین اعتباری راه‌آهن به مبلغ هزار و ۷۰ میلیارد تومان خبر داد و افزود: این پروژه مراحل اجرایی خود را طی می‌کند.

بهنامجو جذب اعتبار برای اجرای پل قدس ،تامین اعتبار برای چهار خطه کردن جاده سرچم،توسعه زیرساخت‌های نوآوری، جذب اعتبار برای حوزه ورزش و سد عمارت و تصفیه‌خانه اردبیل را از جمله اقدامات در راستای تامین زیرساخت‌ها و رونق اقتصادی استان عنوان کرد.

وی با اشاره به مدیریت و کنترل مناسب کرونا در استان گفت: از یک ماه گذشته سیر کرونا در استان نزولی بوده است.

بهنامجو با تاکید بر ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در حال حاضر به دلیل بی‌توجهی در برگزاری مراسم جشن و عزاداری تعداد بیماران کرونایی در استان بیشتر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =